sobota, 11 lipca 2020 r.

Szkoła Modlitwy w CEF

W II Niedzielę Wielkiego Postu w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się kolejne spotkanie gnieźnieńskiej Szkoły Modlitwy. Na następne zapraszamy wyjątkowo nie w ostatnią niedzielę miesiąca, a tydzień wcześniej - 18 marca jak zawsze o godzinie 16.00. 


Katechezę wygłosił ks. Tomasz Trzaskawka, ojciec duchowny gnieźnieńskiego Seminarium a Mszę św. odprawił duszpasterz CEF, ks. Dariusz Larus. Spotkanie tradycyjnie wypełniła katecheza, Eucharystia oraz modlitwa medytacyjna przed Najświętszym Sakramentem. Konferencja prezentowała znaczenie słowa Bożego w dynamice życia chrześcijańskiego. Centralnym punktem rozważań była metoda lectio divina [dosł.: Boże, natchnione, prorocze czytanie słowa Bożego]. Została ona ukazana nie tylko jako metoda modlitwy, ale również jako sposób życia codziennego w rytmie słowa Bożego. Wiele uwagi poświęcono pierwszemu z czterech klasycznych etapów lectio divina, jakim jest lectio, czyli czytanie Pisma świętego. W następnych konferencjach zostaną omówione kolejne etapy: meditatio (medytacja), oratio (modlitwa), contemplatio (kontemplacja). Konferencja stała się także okazją do zaprezentowania ofert formacyjnych dotyczących praktyki lectio divina, które są dostępne w ośrodkach rekolekcyjnych w Polsce, w mediach i różnych publikacjach. Czas adoracji eucharystycznej wypełniło medytacyjne rozważanie Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa uwielbienia.


Na kolejne spotkanie zapraszamy wyjątkowo nie w ostatnią niedzielę miesiąca, a tydzień wcześniej - 18 marca jak zawsze o godzinie 16.00. 

Polecamy