piątek, 21 lutego 2020 r.

Markowice: 4 lata SNE

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej obchodziła czwartą rocznicę powstania. Urodziny członkowie i przyjaciele wspólnoty postanowili spędzić tam, gdzie wszystko się zaczęło – w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach.


Świętowanie rozpoczęła Msza św. celebrowana przez asystenta kościelnego wspólnoty ks. Marcina Modrzyńskiego i współpracującego z SNE o. Piotra Krawczyka z Mogilna, pod przewodnictwem ks. prałata Jacka Dziela, proboszcza i kustosza sanktuarium w Markowicach. Eucharystię zakończyła modlitwa dziękczynienia i uwielbienia. Po zakończeniu liturgii w sanktuaryjnym ogrodzie na uczestników świętowania czekało coś dla ciała, czyli grill i dobra zabawa.


Szkoła Nowej Ewangelizacji im. św. Jana Pawła II działa w archidiecezji gnieźnieńskiej od 2014 roku. Wspólnotę tworzą ludzie w różnym wieku. Są wśród nich studenci, osoby pracujące, małżeństwa, a także ludzie starsi. SNE należy do rodziny SESA, której założycielem i dyrektorem jest pomysłodawca metody pracy: Jose H. Prado Flores z Meksyku. Jest również członkiem Porozumienia Dyrektorów Szkól Nowej Ewangelizacji w Polsce i prowadzi kursy formacji SESA i rekolekcje w tym autorskie. Głosi Jezusa i Jego zbawienie podczas rekolekcji i misji w parafiach. Więcej na temat działalności wspólnoty TUTAJ

 

Polecamy