wtorek, 25 lutego 2020 r.

Pielgrzymka rodzin powołanych

Na Jasną Górę po raz 55. pielgrzymowały w sobotę 12 maja rodziny osób powołanych oraz wierni świeccy wspierający powołania m.in. z parafii archidiecezji gnieźnieńskiej i działającego u nas Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

Z modlitwą za powołanych i w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich pojechali do Matki Bożej pielgrzymi z Inowrocławia, Janikowa, Wągrowca, Piasek, Wrześni, Damasławka i Pobiedzisk. Pątnikom towarzyszyli duszpasterze: ks. kan. Paweł Kowalski, ks. Sławomir Dziankowski, ks. Paweł Błochowiak, misjonarz ks. prałat Florian Cieniuch, ks. Andrzej Stefański oraz ks. kan. Robert Nurski, prezes Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Wszystkich przybyłych witał o. Andrzej Grad, pauliński referent powołań. Po południu w sali o. Kordeckiego pielgrzymi wysłuchali konferencji, której tematyka nawiązywała do hasła przewodniego tegorocznej pielgrzymki: „Młodzież, wiara, rozeznanie powołania”. Centralnym punktem spotkania była Msza św. celebrowana pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka, delegata KEP ds. powołań, który dziękując za obecność i modlitwę wskazał na ogromną potrzebę duchowego wspierania i towarzyszenia powołanym.

„Ta pielgrzymka jest okazją, żeby poprzez tych, którzy tu przybyli, odnieść się, wspomnieć, przywołać całe bogactwo tych ludzi, ze wszystkimi ich pragnieniami, by powołanie przynosiło jak najlepsze owoce, było wsparte Bożą mocą w tych wszystkich dziełach, które realizuje, szczególnie, gdy te dzieła napotykają większe trudności. Dla mnie jest to wielka okazja do podziękowania, do modlitwy za tych, którzy systematycznie, każdego dnia, w każdej chwili życia stają swoją życzliwością, swoją modlitwą przy osobach przeżywających powołanie, wspierając ich” – mówił bp Marek Solarczyk.

Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo majowe w bazylice, które poprowadził ks. prałat Florian Cieniuch. Po jego zakończeniu pielgrzymi, pod przewodnictwem ks. kan. Pawła Kowalskiego, uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Łącznie w pielgrzymce uczestniczyło kilkaset osób z całej Polski.

Przypomnijmy, że w archidiecezji gnieźnieńskiej trwa modlitwa o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. Decyzją Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka od 29 kwietnia w naszych kościołach, podczas okolicznościowych nabożeństw w pierwsze czwartki miesiąca, a także na zakończenie każdej Mszy św. odmawiana jest specjalna modlitwa w tej intencji. Potrwa ona do 28 października, kiedy zakończy się Synod Biskupów nt. młodzieży >>> LIST Prymasa Polski.

 

Fot. ks. P. Kowalski

Polecamy