środa, 26 lutego 2020 r.

Prymas o dekrecie papieża

„Bardzo się cieszę, że kolejny z Prymasów Polski ogłoszony został Czcigodnym Sługą Bożym. Modlimy się, by Kościół jak najszybciej ogłosił Go błogosławionym i świętym” – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak na wieść o podpisaniu przez papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót kard. Augusta Hlonda.


Arcybiskup gnieźnieński przypomniał, że to drugi z wielkich Prymasów, który w stosunkowo krótkim odstępie czasu ogłoszony został Czcigodnym Sługą Bożym. Przypomnijmy, że w grudniu 2017 roku papież Franciszek uznał heroiczność cnót kard. Stefana Wyszyńskiego.


„Bardzo się cieszę, że kolejny z Prymasów Polski, arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński, a potem gnieźnieński i warszawski ogłoszony został Czcigodnym Sługą Bożym. Modlimy się, zwłaszcza tutaj w Gnieźnie, każdego 22 dnia miesiąca, czyli w dniu rocznicy śmierci kard. Augusta Hlonda, prosząc o łaski za jego wstawiennictwem. W tym roku jest to modlitwa szczególna, przypada bowiem 70-lecie śmierci Prymasa. Będziemy prosili o dar ogłoszenia go błogosławionym i świętym” – powiedział abp Polak. Radość z papieskiego dekretu abp Wojciech Polak wyraził także na Twitterze.

    

 

Polecamy