środa, 19 lutego 2020 r.

Święto Młodych FOTO

Młodzież z całej archidiecezji gnieźnieńskiej spotkała się w ostatni weekend kwietnia u grobu i relikwii św. Wojciecha. To główne diecezjalne święto młodych odbywające się w łączności z uroczystościami świętowojciechowymi. Zapraszamy do GALERII.


Młodzi przybyli do Gniezna w pielgrzymkach pieszych i autokarowych.  Już w piątek wieczorem spotkali się na modlitwie w kościele garnizonowym, a później wzięli udział w „wieczorze pogodnym”. W tym roku spotkaniu przyświecało hasło „Pełni wesela i Ducha Świętego”, a tematem przewodnim jest wolontariat i niepełnosprawność.


W sobotę rano młodzi wspólnie z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem uczestniczyli na jutrzni w katedrze gnieźnieńskiej. Później wzięli udział w warsztatach z udziałem zaproszonych gości. Do Gniezna przyjechała m.in. piosenkarka Monika Kuszyńska i drużyna koszykarzy na wózkach z Poznania. Młodzi spotkali się także z siostrami dominikankami prowadzącymi w Mielżynie Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z członkami wspólnoty „Wiara i Światło”. Popołudniu młodych ugościł w swoim ogrodzie Prymas Polski.


Centralnym punktem sobotniego spotkania była Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej, podczas której homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka z Gdańska. Hierarcha udzielił też sakramentu bierzmowania siedmiu osobom niepełnosprawnym. Wieczorem młodzież wzięła udział w nieszporach ku czci św. Wojciecha i procesji z relikwiami patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. W niedzielę wraz z wszystkimi pielgrzymami młodzi ludzie będą uczestniczyć w sumie odpustowej, podczas której ich rówieśnicy otrzymają z rąk Prymasa Polski księgi Pisma Świętego.


BK
Fot. Filip Pawlak, Magdalena Wiśniewska, Agata Sobczak, Dominika Grzechowiak, Sylwia Przewoźna, Zuzanna Tomkowiak

Polecamy