piątek, 28 lutego 2020 r.

Z ulic do serc

W rozmowie z Polską Agencją Prasową metropolita gnieźnieński podkreślił, że wychodzimy z Chrystusem ukrytym pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie na ulice naszych miast i wiosek, prosząc, aby Jego obecność pośród nas, ta konkretna, rzeczywista, realna – bo tak ją przez wiarę uznajemy w Najświętszym Sakramencie – aby ta obecność była dla nas źródłem błogosławieństwa, otwierała nasze serca i przemieniała nas wewnętrznie w codziennych sytuacjach.


Uczestnictwo w uroczystości Bożego Ciała – stwierdził dalej abp Polak – to zatem manifestacja wiary, miłości i otwarcia się na Chrystusa, ale także wezwanie do rachunku sumienia w kwestii jakości naszego świadectwa wiary, a także w kwestii miłości bliźniego, do której wiara w Chrystusa ukrytego pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie zobowiązuje. Jeśli mamy trudności, jeśli w wielu sytuacjach naszego życia nie potrafimy sobie poradzić z brakiem tej miłości, to Boże Ciało - mówił na koniec Prymas - jest dla nas wezwaniem i apelem, by otworzyć serce i przełamywać w sobie to. co dzieli. (za PAP)


Prymas Polski będzie przewodniczyć głównym obchodom Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Wojciecha Polaka rozpocznie się w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 10.15. Następnie wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która tradycyjnie przejdzie ulicami starego miasta. Transmisja Mszy świętej rozpocznie się o godzinie 10.15  ↓↓↓


Polecamy