środa, 26 lutego 2020 r.

ESM w Madrycie - wyjazd z Gniezna

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych organizuje wyjazd na 41. Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbędzie się na przełomie roku w Madrycie. Weźmie w nim udział także Prymas Polski, który już dziś zachęca do udziału.


Spotkanie rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2019. Zgłaszać się mogą młodzi w wieku od 16 do 35 lat. Wyjazd z Gniezna zaplanowano 26 grudnia wieczorem. Dalej przejazd autokarem z 9-godzinnym postojem w Paryżu. Powrót do Gniezna 3 stycznia 2019, z 9-godzinnym postojem w Ars. Koszt wyjazdu 700 zł (obejmuje transport i ubezpieczenie) oraz 55 euro (koszt uczestnictwa). Szczegółowych informacji udziela diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Orzechowski, tel. 785 210 257, mail: xwojciech@ddmgniezno.pl

 

 

 

 

Zapisy za pośrednictwem formularza >>> FORMULARZ zgłoszeniowy


Do Madrytu wybiera się również Prymas Polski abp Wojciech Polak, który w dorocznych spotkaniach organizowanych przez wspólnotę z Taize uczestniczył niejednokrotnie. Był m.in. w Wiedniu, Genewie, Brukseli i po sąsiedzku w Poznaniu.


„Znane mi są te dni, znana mi jest ich dynamika i modlitwa, która pozwala wejść w nowy rok z wołaniem o pokój, bo po to młodzi się gromadzą w różnych częściach Europy, żeby razem modlić się o pokój. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. Bądźmy razem, módlmy się razem o pokój, którego tak bardzo dziś potrzeba światu” – zachęca w krótkim nagraniu Prymas Polski.


Polecamy