środa, 26 lutego 2020 r.

W szkołach i na ulicach

Bale świętych, wystawy rysunków, tańce i anielskie skrzydła. Czas przed dniem Wszystkich Świętych był w szkołach okazją do przypomnienia o sensie uroczystości obchodzonej 1 listopada. Świętowanie takie odbyło się m.in. w Inowrocławiu, Golinie, Miłosławiu i Kleczewie.


Po raz szósty w Inowrocławiu odbył się Bal Wszystkich Świętych, który został zorganizowany przez Koinonię Jan Chrzciciel, parafię pw. św. Jadwigi Królowej oraz działające przy niej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na tegoroczną zabawę, która odbyła się 30 października w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Władysława Demskiego przybyło aż 50 dzieci w wieku od 5-12 lat wraz ze swoimi rodzicami.


W szkole w Golinie z kolei od paru już lat tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych organizowany jest dzień, któremu przyświeca hasło „Anielska radość”. O poranku 31 października uczniowie pod kierunkiem katechetki s. Immakulaty Podczasiak CSDP oraz grupy nauczycieli wzięli udział w niecodziennym korowodzie, który prowadził ze szkoły do centralnego miejsca na cmentarzu. Tam wszyscy odmówili modlitwę za zmarłych oraz zapalili znicze na grobach bezimiennych żołnierzy. Spotkali się też z wikariuszem ks. Arturem Kazeckim, który mówił dzieciom o życiu i przemijaniu.


Bale Wszystkich Świętych odbyły się także w Miłosławiu i Kleczewie.

 

Fot. Inowrocław: Patrycja Strzelec, KSM 
       Golina P. Ciesielski 
       Miłosław, Kleczew FB

Polecamy