poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.

"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym"

Pod takim hasłem w dniach 26-28 stycznia odbyły się u sióstr szarytek w Gnieźnie rekolekcje dla młodzieży. Jako że trwający rok duszpasterski poświęcony jest Duchowi Świętemu było o Jego darach i ich skutecznym wykorzystaniu w życiu codziennym.


Rekolekcje prowadził franciszkański diakon, brat Benedykt. Trzydniowe spotkanie rozpoczęła piątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończyła niedzielna Msza św. i dzielenie się refleksjami nt. rekolekcyjnych przeżyć. Te zaś koncentrowały się wokół modlitwy i spotkania. Młodzi słuchali konferencji, uczestniczyli w Mszy św. u grobu i relikwii św. Wojciecha oraz przygotowywali krótkie scenki dotyczące omawianych tematów i rekolekcyjnych przemyśleń. Pogłębili też swoją wiedzę nt. darów Ducha Świętego i wykorzystania ich w życiu codziennym. Szczególnie dotknęła wszystkich modlitwa o odnowienie darów Ducha Świętego. Na zakończenie drugiego dnia rekolekcji odbył się również bal przebierańców. Niebawem kolejne rekolekcje – dla dzieci i powołaniowe. Gnieźnieńskie siostry szarytki już dziś zapraszają.  


Rekolekcje dla dzieci odbędą się w ostatni weekend lutego. Kategoria wiekowa uczestników – szkoła podstawowa od I - VI klasy). Zgłoszenia do 15 lutego: s.annag@op.pl lub sjolantabrandyk@wp.pl Rekolekcje powołaniowe odbędą się w kwietniu. Szczegółowe informacje w marcu. 

 

 

Polecamy