środa, 12 sierpnia 2020 r.

Opatówko: modlitwa małżonków

Opatówko było kolejną parafią, w której małżonkowie odnowili uroczyście ślubne przyrzeczenia w obecności bp. seniora Bogdana Wojtusia. Otrzymali też indywidualne błogosławieństwo oraz poradnik o pojednaniu w małżeństwie i rodzinie.


Mszę św. wspólnie z biskupem seniorem celebrowali: proboszcz parafii ks. Konstanty Mrozek, diecezjalny duszpasterz rodziny ks. kan. Franciszek Jabłoński oraz ks. kan. Andrzej Bohdanowicz, który był duszpasterzem w Opatówku w latach 2007-2016, i który w wygłoszonej homilii, cytując początek pieśni „Kto się w opiekę…” zauważył, że słowa te doskonale oddają istotę związku małżeńskiego. „Małżonkowie mają stawać się solą i światłem dla siebie nawzajem. By stało się to faktem, potrzebna jest wspólna modlitwa, otwarcie na drugiego człowieka. To rodzice stają się świadkami wiary, pierwszymi katechetami dla swoich dzieci” – mówił ks. Bohdanowicz.


Na zakończenie Mszy św. bp senior Bogdan Wojtuś wręczył medal jubileuszowy 600-lecia prymasostwa w Polsce parafianinowi Zenonowi Patelce, który w latach 2009-2017 pełnił posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w Opatówku. „Dyplom i medal są nagrodą za oddanie i pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza za zainteresowanie potrzebami ludzi chorych, których pan Zenon odwiedzał i nadal odwiedza. To człowiek godny zaufania” – mówił proboszcz parafii ks. Konstanty Mrozek, dziękując uhonorowanemu za posługę. 

 

 

Polecamy