wtorek, 25 lutego 2020 r.

Diecezjalna Oaza Matka

W sobotę 15 czerwca w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie odbyła się Diecezjalna Oaza Matka archidiecezji gnieźnieńskiej. W tym roku była ona połączona z odpustem parafialnym ku czci bł. Jolenty. Podczas uroczystej Eucharystii poszczególne diakonie przygotowujące się do prowadzenia letnich rekolekcji (w tym także klerycy) w symbolu odpalonej świecy otrzymały oficjalne posłanie do posługi.


Tego wymownego gestu dokonał moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. dr Hubert Wiśniewski. Msza posłania była także dobrą okazją do spotkania, wspólnej modlitwy za całą Oazę, a w szczególności do przyzywania Ducha Świętego na czas przygotowania i przeżywania rekolekcji wakacyjnych.

W naszej archidiecezji w tym roku Ruch Światło-Życie oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół organizują 9 oaz rekolekcyjnych dla uczestników na różnym etapie formacji. Młodzież ma możliwość uczestniczenia w Oazie Nowego Życia oraz Oazie Nowej Drogi organizowanych w Białej Niżnej. Małżeństwa z Domowego Kościoła  będą uczestniczyć w Oazach Rodzin w Rzymie i w Rościnnie, Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin w Rościnnie i Pakości, a także w rekolekcjach tematycznych organizowanych w Piwnicznej-Zdroju.

Ruch Światło-Życie to ruch eklezjalny założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, obejmujący uczestników w różnym wieku i różnego powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Dorota i Jacek Skowrońscy
Fot. kl. M. Romel

Polecamy