sobota, 22 lutego 2020 r.

Gniezno-Gębarzewo zapraszamy

Koncert prymasowski, spotkanie w Gębarzewie i „Fortepiany wolności” na Wzgórzu Lecha. Zapraszamy do uczestnictwa w dalszych obchodach rocznicy papieskiej pielgrzymki. Do Gębarzewa będę specjalne kursy. Zachęcamy do uczestnictwa.


IX Koncert Prymasowski
odbędzie się w niedzielny wieczór w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 19.00. Wystąpią: Duo Wolańska/Gajda Julia Wolańska-Gajda - fortepian, Michał Gajda - akordeon, Maria Antkowiak - sopran, Kameralna Orkiestra Smyczkowa Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierownictwem Marcina Suszyckiego. Koncert będziemy transmitować na naszym kanale FB >>> Archidiecezja Gnieźnieńska. Początek o godz. 19.00.


Spotkanie w Gębarzewie
rozpocznie się w poniedziałek o 18.30. Dlaczego tam? Bo właśnie na tamtejszych błoniach (tzw. poligonie) przed 40 laty wylądował papież Jan Paweł II. Witało go morze wiernych. W programie: występy, o 19.00 modlitwa pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, a po niej koncert i piknik. Całość zakończy się o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Do Gębarzewa można się dostać samochodem prywatnym – ulicą Wrzesińską do końca i za lasem miejskim, zaraz przed Cielimowem należy skręcić w prawo w tzw. betonówkę. Będzie tam patrol Policji, który pokieruje dalej. Samochód będzie można pozostawić zaparkowany wzdłuż tej właśnie drogi. Pierwsi będą mogli zaparkować najbliżej miejsca spotkania. Ostatni będą mieli do przejścia odcinek ok. 800 metrów. Można również skorzystać z autobusów MPK. Trzy autobusy odjadą na miejsce spotkania z przystanku przy ul. Łubieńskiego, czyli z przystanku przy kościele garnizonowym. Ich odjazd zaplanowany jest na 17.30 Prosimy o punktualność. Po zakończonej uroczystości ok. 21.00 autobusy będą również gotowe, aby umożliwić powrót (miejsce docelowe - przystanek przy kościele garnizonowym, ul. Łubieńskiego).


„Fortepiany wolności” to koncerty plenerowe, które odbędą się 3 i 4 czerwca na Wzgórzu Lecha, pod pomnikiem Bolesława Chrobrego. Program każdego z koncertów oscylować będzie wokół kilku wątków. Są to: kompozycje  dedykowane Janowi Pawłowi II i związane z jego pielgrzymkami, kompozycje  związane z polską historią, sztuką religijną i dziedzictwem narodowym, utwory związane z poszczególnymi miastami oraz utwory, które lubił Jan Paweł II. Program poniżej. Zapraszamy  


3 czerwca godz. 18.30
Koncert plenerowy przy pomniku Bolesława Chrobrego przy Bazylice Prymasowskiej, Sanktuarium św. Wojciecha
Program koncertu:
Improwizacje na temat kompozycji Stanisława ze Szczepanowa – „Gaude Mater Polonia”
Improwizacje na temat kompozycji Henryka Mikołaja Góreckiego –„Beatus Vir”
Improwizacje na temat  kompozycji  Stanisława Soyki – „Omnia nuda et perta”
Improwizjacje na temat kompozycji Krzysztofa  Pendereckiego – „Chaconne in memoria Giovanni Paolo II”
Improwizacje na temat kompozycji  Arvo Pärt’a  -  Für Alina
Improwizacje na temat kompozycji Szabolca Esztenyi’ego – „Enigma”
Wykonawca: Jakub Sokołowski – fortepian


4 czerwca, godz. 18.30   
Koncert plenerowy przy pomniku Bolesława Chrobrego przy Bazylice Prymasowskiej, Sanktuarium św. Wojciecha
Program koncertu:
Fryderyk Chopin - Etiuda c-moll, "Rewolucyjna" Op.10 Nr 12; Nokturn g-moll, Op.37 Nr 1
3 Mazurki Op.56; Scherzo Nr 3 cis-moll, Op.39
Ignacy Jan Paderewski - Legenda As-dur, Op.16 Nr 1; Krakowiak fantastyczny, Op.14 Nr 6
Karol Szymanowski - Mazurek a-moll, Op.50 Nr 11; Mazurek B-dur, Op.50 Nr 6
Kazimierz Serocki - Krasnoludki: Miniatury dla dzieci
Fryderyk Chopin - Walc Des-dur "Minutowy", Op.64 Nr 1; Walc cis-moll, Op.64 Nr 2; Wielki Polonez As-dur, Op.53
Wykonawca: Adam Kośmieja  - fortepian 


Polecamy