poniedziałek, 23 września 2019 r.

IX Turniej Prymasowski

Osiemnaście drużyn piłkarskich wzięło udział w zorganizowanym 23 lutego IX Prymasowskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach: dziecięcej i młodzieżowej. W pierwszej zwyciężyła drużyna z parafii w Kowalewie Opactwie, w drugiej z parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie.


Turniej odbył się w nowej hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Spotu i Rekreacji. Jego organizacją, jak co roku, zajął się Parafialny Klub Sportowy „Kozal Gniezno”, działający przy michalickiej parafii bł. Michała Kozala w Gnieźnie. Warto dodać, że założycielem klubu, jak i pomysłodawcą turnieju był dawny wikariusz parafii, a dziś proboszcz w Murowanej Goślinie ks. Piotr Szymkowiak. Tegoroczna edycja była dziewiątą z kolei. Wzięło w niej udział 18 drużyn, w tym trzy spoza terenu archidiecezji gnieźnieńskiej - z Krzywiny w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, z Górska w diecezji toruńskiej i z Młochowa z diecezji warszawskiej. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło 160 młodych zawodników, rywalizując w dwóch kategoriach drużynowych – dziecięcej (8 drużyn) i młodzieżowej (10 drużyn). Ostateczna klasyfikacja poniżej:


Kategoria dziecięca

I miejsce – parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie
II miejsce – parafia pw. św. Wawrzyńca w Czewujewie
III miejsce – parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie


Najlepszy strzelec – Dominik Zaradzki z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie, najlepszy bramkarz w tej kategorii wiekowej – Jakub Szcześniak z parafii pw. bł Michała Kozala z Gniezna.


Kategoria młodzieżowa

I miejsce – parafia pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie
II miejsce – parafia pw. św. Wawrzyńca w Czewujewie
III miejsce – parafia pw. św. Michała Archanioła w Młochowie

 
Najlepszy strzelec – Marcel Szymski z parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie, najlepszy bramkarz – Bartosz Popławski z parafii pw. św. Michała Archanioła w Młochowie.


Zwycięzcom gratulujemy i w imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym X Prymasowskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Przedswięzięcie, którego celem jest integracja oraz wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport, w oparciu o system wychowawczy bł. ks. Bronisława Markiewicza, w naturalny sposób wpisuje się w realizację wychowawczego charyzmatu Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Sportowe współzawodnictwo w grupach zespołowych uczy umiejętności współpracy i poświęcania osobistych celów na rzecz wspólnoty, wzmacnia ducha zdrowej rywalizacji, kształtuje mocny charakter i tym samym przyczynia się do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.


Fot. parafia pw. bł. M. Kozala w Gnieźnie

Polecamy