środa, 12 sierpnia 2020 r.

Z okazji urodzin Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipinach oraz parafia pw. św. Wojciecha w Margoninie zorganizowały wspólnie Ogólnopolski Konkurs o św. Janie Pawle II, adresowany do uczniów szkół podstawowych z całego kraju. Wzięło w nim udział blisko 120 uczestników. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.


Konkursowe zmagania rozpoczęła Eucharystia w kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lipinach, której przewodniczył ceremoniarz papieskich pielgrzymek do Polski, Protonotariusz Apostolski ks. prof. Jerzy Stefański. W dwóch konkursowych kategoriach: plastycznej i wiedzy wzięło udział łącznie 15 szkół z całej Polski. Do finału plastycznego zakwalifikowało się 9 szkół. Komisja konkursowa etapu  plastycznego (dla klas I-III) przyznała pierwsze miejsce Maksymilianowi Kaczara ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie,  drugie miejsce Natalii Siejce z Zagórza, a trzecie Nikoli Kowalewskiej z Lipin.


Do konkursu wiedzy  zakwalifikowało się 6 szkół. Uczniowie klas IV-VII mieli za zadanie zapoznać się szczegółowo z życiorysem Jana Pawła II i jego książką „Dar i tajemnica”. Bezbłędnie test wiedzy rozwiązał uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie Mateusz Szczudłowski. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: Natalia Nawrot i Julianna Wiśniewska, uczennice Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie. Laureaci zostali nagrodzeni. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali tablet. Za drugie miejsce na podium laureaci otrzymali smart fon, a za trzecie smartwatch. Sponsorzy nagród chcą pozostać anonimowi. Pomysłodawcą i koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu o św. Janie Pawle II, był ks. Łukasz Goroński, wikariusz z Margonina.


Fot. arch. ks. Ł. Goroński

Polecamy