środa, 12 sierpnia 2020 r.

Za powołanych i o nowe powołania

Rodziny osób powołanych i wspierających powołania modliły się 11 maja na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbyła się po raz dwudziesty. Wśród uczestników byli wierni z parafii w Inowrocławiu, Piaskach, Kruszwicy, Gnieźnie, Janikowie, Wrześni i Opatówku.


Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w przeddzień 56. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Mszy św. w jasnogórskiej bazylice przewodniczył bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań. W tym roku – jak poinformował – zjazd koncentruje się wokół osoby Stefana Kardynała Wyszyńskiego, z racji oczekiwanej jego beatyfikacji.


„Przede wszystkich chcemy doświadczyć radości z tego, że na co dzień jesteśmy rodziną i to jest podstawowa rzecz, a skoro rodzina, to oczywiście też te najpiękniejsze tajemnice życia duchowego, życia doczesnego, a skoro tak, to bez wątpienia jesteśmy w momencie oczekiwania na beatyfikacje kard. Stefana Wyszyńskiego” - powiedział bp Marek Solarczyk. Konferencję poświęconą kard. Wyszyńskiemu wygłosiła Anna Rastawiecka z Instytutu Prymasowskiego.


W ramach pielgrzymki odbyło się również nabożeństwo majowe, które poprowadził ks. kan. Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Pielgrzymi uczestniczyli też w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich Wałach.


W pielgrzymce, wraz z pątnikami z całej Polski, uczestniczyli wierni z kilku parafii archidiecezji gnieźnieńskiej: Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu wraz ze wspomnianym ks. kan. Pawłem Kowalskim, z parafii w Piaskach z ks. proboszczem Pawłem Błochowiakiem, z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie z ks. proboszczem Jackiem Orlikiem, z parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie z wikariuszem ks. Sławomirem Dziankowskim oraz z parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni i św. Katarzyny w Opatówku.


Fot. ks. P. Kowalski

Polecamy