czwartek, 19 września 2019 r.

Rekolekcje u paulinów

Poznańska wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” poprowadziła tegoroczne rekolekcje wielkopostne w wągrowieckiej parafii pw.  Wniebowzięcia NMP. Świadectwem wiary podzielił się z parafianami Claudio Pinheiro, misjonarz z Brazylii posługujący w stojącej na skraju wojny domowej Wenezueli.


Odwołując się do własnego życia, a także życia ludzi, których spotkał Claudio Pinheiro przekonywał, ile może zdziałać w nas samych, ale także w innych nasza wiara jeśli jest szczera, prawdziwa i silna. Być może w pierwszej chwili wydaje się nam, że trafiamy w próżnię, że nasze wysiłki są bezowocne. Tak jednak nie jest. Trzeba zaufać i powierzyć się Bogu, który nie opuszcza człowieka nawet w chwilach trudnych, w chwilach zwątpień.


„On będzie czynił wszystko, by Cię zawrócić ze złej drogi, na którą w przystępie zwątpienia wstąpiłeś. On Cię z tej drogi zawróci, tylko ty musisz tego szczerze pragnąć. On na Ciebie zawsze czeka. I wtedy, gdy nęka Cię choroba, gdy wpadłeś w sidła uzależnienia, to pamiętaj, że gdy zwrócisz się do Niego o pomoc, On ci jej nie odmówi, musisz tylko Mu zaufać i wierzyć” – mówił misjonarz.


W czasie rekolekcji trwała codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W ostatnim dniu, poświęconym Duchowi Świętemu, zabrzmiały pieśni uwielbienia. Każdy otrzymał też indywidualne błogosławieństwo z rąk o. Pawła Przybyszewskiego oraz proboszcza parafii o. Dariusza Nowickiego.

 

Fot. J. Marczewski

Polecamy