czwartek, 19 września 2019 r.

Wyróżnienie

Abp Wojciech Polak otrzymał tytuł „Gnieźnianina Roku 2018”. Honorowe wyróżnienia przyznawane przez Towarzystwo Miłośników Gniezna wręczone zostały w sobotni wieczór 2 marca w gnieźnieńskim Starym Ratuszu.


Dziękując za wyróżnienie i nawiązując do jego uzasadnienia Prymas Polski podsumował krótko swoją blisko pięcioletnią posługę jako arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego. Jak przyznał, był to dla niego czas intensywnej pracy, ale także wielki dar i zarazem sposobność, by przysłużyć się i wyrazić wdzięczność miastu i ziemi, która po Kujawach stała się jego drugim domem.


Towarzystwo Przyjaciół Gniezna przyznaje honorowy tytuł „Gnieźnianina Roku”, a także tytuły pokrewne m.in. dla publikacji roku (otrzymali je w tym roku ks. prof. Kazimierz Śmigiel oraz Tadeusz Panowicz), jako wyraz docenienia ludzi, którzy swoim zaangażowaniem, poświęceniem, trafnymi decyzjami i konsekwentnym działaniem sprawiają, że życie lokalnej społeczności staje się lepsze i bardziej godne. Wśród laureatów powyższego tytułu jest także m.in. abp senior Henryk Muszyński.


Fot. J. Andrzejewski

Polecamy