środa, 21 sierpnia 2019 r.

Orszaki w diecezji

Jak co roku Orszaki Trzech Króli zorganizowało kilkanaście miast i parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. Uliczne jasełka odbyły się m.in. w Inowrocławiu, Pobiedziskach, Pyzdrach, Piechcinie, Damasławku, Słupcy, Trzemesznie, Lubostroniu, Mieścisku, Jabłówku (po raz pierwszy), Kłecku i Budzisławiu Kościelnym.


W Inowrocławiu Orszak Trzech Króli rozpoczął się na Skwerze Jana Pawła II krótką modlitwą oraz mini-recitalem piosenek świątecznych. Następnie wszyscy uczestnicy podążyli za monarchami prowadzeni przez orkiestrę dęta Inowrocławskich Kopalni Soli. Finał spotkania odbył się  w hali widowiskowo-sportowej,  gdzie na dzieci czekały konkursy i wiele innych atrakcji.


Orszaki Trzech Króli zorganizowano także w kilkunastu innych miastach archidiecezji gnieźnieńskiej. W przygotowanie ulicznych jasełek angażowali się zarówno najmłodsi, jak i starsi. Kolędowanie z monarchami odbyło się w różnej formie w Pobiedziskach, Pyzdrach, Piechcinie, Damasławku, Słupcy, Trzemesznie, Lubostroniu, Mieścisku i po raz pierwszy w Jabłówku. Orszaki przeszły też ulicami Kłecka i Budzisławia Kościelnego.


Fot. nadesłane, fb

Polecamy