środa, 21 sierpnia 2019 r.

Prymas: Lednica echem Panamy

„Przed następnymi Światowymi Dniami Młodzieży odbędą się spotkania, które będą echem Panamy, jak na przykład 1 czerwca na Lednicy. Już dziś na nie zapraszam” – mówił abp Wojciech Polak w sobotni ranek na antenie Polskiego Radia.


„Przed następnym spotkaniem, które wyznaczy Ojciec Święty, będą spotkania, które będą echem Panamy, jak na przykład na Lednicy, 1 czerwca. Już dziś na nie zapraszam. Chciejmy przeżyć ten czas, jako szczególny czas wsłuchania się jeszcze raz w orędzie, które usłyszeliśmy od papieża w Panamie. Przyjmijmy je, jako przesłanie na drogę – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia, Przemysławem Goławskim.


„Ważne jest – stwierdził – byśmy wykorzystali kulturę spotkania, którą tutaj tworzymy, przybywając z różnych narodów, krajów, mówiąc różnymi językami, różnie ubrani i inaczej myślący, ale jesteśmy jednym. Spotykamy się w duchu Kościoła powszechnego”.


Prymas podzielił się też wrażeniami z Panamy, gdzie pielgrzymi z Polski, w tym z archidiecezji gnieźnieńskiej są od niemal dwóch tygodni, doświadczając na każdym kroku wielkiej niezwykłej gościnności Panamczyków. „Rzuca się w oczy wielka gościnność, serdeczność, otwarcie ludzi, którzy nas przyjmują. Nigdy dosyć, żeby im dziękować – przyznał abp Polak. Cała rozmowa (audio) z Prymasem Polski  TUTAJ


B. Kruszyk za Polskie Radio
Fot. ks. J. Kapelak


Tegoroczna Lednica odbędzie się pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham"
↓↓↓

Polecamy