poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.

Zaproszenie Prymasa Polski

Tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w Gnieźnie w niedzielę 3 lutego i będą połączone z upamiętnieniem 70. rocznicy ingresu do katedry gnieźnieńskiej kard. Stefana Wyszyńskiego. Publikujemy zaproszenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. 


W Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego przypada kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W bieżącym roku przeżywać go będziemy w szczególny sposób, wspominając 70. rocznicę ingresu do gnieźnieńskiej katedry Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W liście poprzedzającym swój ingres napisał: W przededniu tysiąclecia swego chrześcijaństwa masz pamiętać (…) gdzie się rodzisz, skąd twój szlachetny duch czerpie swe natchnienie i nieśmiertelne, ofiarne moce. Od kołyski męczeńskich narodzin świętego Wojciecha, apostoła Polski, głosiciela Ewangelii, który, jak Chrystus umarł za lud, żeby nie cały naród zginął. Te słowa pozostają dzisiaj dla nas szczególnym dziedzictwem i ciągle aktualnym zobowiązaniem, które w tym czasie chcemy sobie na nowo przypomnieć.


Dzień Życia Konsekrowanego przeżywany w 70. rocznicę ingresu Stefana Kardynała Wyszyńskiego stwarza okazję nie tylko do tego, aby zauważyć obecność sióstr, ojców i braci z różnorodnych klasztorów oraz domów życia zakonnego i podziękować za ich ofiarną służbę, ale również do tego, by wspomnieć tak bliskiego świętowojciechowej archidiecezji Prymasa Tysiąclecia i zanieść wspólną modlitwę o dar jego beatyfikacji.


Proszę również, abyście jako wspólnota parafialna otoczyli wszystkie siostry i braci życia konsekrowanego Waszą serdeczną modlitwą. Zbierane w parafiach podczas Mszy świętych w Święto Ofiarowania Pańskiego ofiary przeznaczone będą jako pomoc dla klasztoru Sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie.


Czcigodne siostry i dziewice konsekrowane, ojców i braci zakonnych zapraszam wyjątkowo 3 lutego, w niedzielę, na wspólne świętowanie do Gniezna, które rozpocznie się Eucharystią transmitowaną przez Telewizję Polonia o godzinie 13.00 w katedrze prymasowskiej.


Wszystkim z serca błogosławię i zapewniam o modlitewnej pamięci.


Polecamy