środa, 21 sierpnia 2019 r.

Zmarła s. Danuta Rachuta

Zmarła s. Danuta Rachuta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, w latach 1981-2011 pracująca w Trybunale Metropolitarnym w Gnieźnie, uhonorowana przez papieża Franciszka odznaczeniem „Benemerenti”. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21 stycznia w Gnieźnie.


Siostra Danuta Rachuta urodziła się 19 lipca 1934 roku w miejscowości Chynowa. W 1953 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP. Śluby wieczyste złożyła w 1961 roku. Po ukończeniu instytutu katechetycznego w Krakowie podjęła prace katechetyczną. Pracowała również w kancelariach parafialnych, była przełożoną kilku domów zakonnych. W 1981 roku rozpoczęła pracę w Trybunale Metropolitarnym w Gnieźnie, gdzie pełniła również funkcję notariusza. Była najdłuższym stażem pracownikiem Sądu Diecezjalnego, a swoje obowiązki wykonywała sumiennie do 2011 roku pod kierunkiem trzech kolejnych oficjałów. Zarówno w pracy, jak i w życiu wspólnotowym, zawsze dawała świadectwo autentycznego życia chrześcijańskiego i zakonnego. W roku 2013 otrzymała od papieża Franciszka odznaczenie „Benemerenti”.


Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek 21 stycznia o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. Po Mszy św. złożenie ciała do grobu na cmentarzu Świętego Krzyża w Gnieźnie. Zmarłą Siostrę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Polecamy