czwartek, 28 maja 2020 r.

Podziękowanie dla wykonawców

Prymas Polski abp Wojciech Polak podziękował wykonawcom i organizatorom tegorocznych, trzecich już Letnich Prezentacji Organowych. Koncerty w bazylice prymasowskiej odbywały się w każdą niedzielę lipca i sierpnia.  


Talent i umiejętności zaprezentowali młodzi organiści i muzycy ze Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: Aleksandra Wojciechowska, Julia Kubacka, Marta Michalak, Hubert Szreder, Dominik Kaczmarek, Sara Powaga, Krystian Klej, Szymon Czerwiec, Marta Grygier, Kamil Lis oraz Paulina Bartkowiak. W sobotę 7 września z wykonawcami i organizatorami koncertowego cyklu spotkał się abp Wojciech Polak, który dziękując im za poświęcony czas oraz ukazanie piękna polskiej muzyki organowej zachęcał do dalszego rozwijania i doskonalenia organistowskiego kunsztu.


Młodych wykonawców zaprosił do siebie proboszcz i kustosz gnieźnieńskiej katedry ks. kan. Jan Kasprowicz. W spotkaniu uczestniczyli także: ks. kan. Dariusz Sobczak, dyrektor Studium Muzyki Kościelnej, poprzedni dyrektor ks. kan. Ryszard Figiel oraz ks. kan. Jakub Dębiec, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, która wraz z parafią katedralną i gnieźnieńską szkołą muzyczną organizuje Letnie Prezentacje Muzyczne w bazylice prymasowskiej.


BK
Fot. ks. J. Kapelak

Polecamy