czwartek, 20 czerwca 2019 r.

Aktualności

wtorek, 18 czerwca 2019 r.

Katecheci pielgrzymkowo

Rekolekcje w drodze to jedna z form duchowego wzmocnienia katechetów. W dniach 14-16 czerwca część z nich wzięła udział w takiej właśnie formie rekolekcji. Pielgrzymowali do Sanktuarium NMP Wszechpośredniczki Łask i Królowej Pokoju w Niepokalanowie oraz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.

więcej
poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

"Z wiarą przenosimy góry…"

Pod takim hasłem odbył się 16 czerwca w Domu Dziecka Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kołdrąbiu doroczny XVII Festyn Integracyjny. Jak zawsze nie brakowało dobrej zabawy i pysznego jedzenia. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne.

więcej
niedziela, 16 czerwca 2019 r.

Prymas w Gniewkowie (foto)

„Niech nie przerażają nas trudności i wyzwania. Bójmy się raczej spokoju i bylejakości, która nie ma ani nam, ani innym nic do zaoferowania” – mówił Prymas Polski 16 czerwca w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie, która świętuje 50-lecie istnienia.

więcej
sobota, 15 czerwca 2019 r.

XIII Parafiada AG

Ponad 600 zawodników wzięło udział w zorganizowanej 15 czerwca w Inowrocławiu XIII Parafiadzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. „To nie tylko sportowa rywalizacja, to także integracja i przede wszystkim dobra zabawa” – mówi ks. Radosław Kaźmierski, diecezjalny duszpasterz sportu.

więcej
sobota, 15 czerwca 2019 r.

Żnin: były proboszcz wśród zasłużonych

Podczas IX sesji Rady Miejskiej w Żninie nastąpiło uroczyste wręczenie odznak, imiennych legitymacji oraz aktów nadania tytułu „Zasłużony dla gminy Żnin”. Jest wśród nich były proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski, obecnie proboszcz w Barcinie ks. kan. Stanisław Talaczyński.

więcej
piątek, 14 czerwca 2019 r.

Kościół z ranami nie stawia się w centrum

Prymas Polski przewodniczył 14 czerwca Mszy św. rozpoczynającej drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu. "Kościół z ranami daje nadzieję poranionemu światu" - mówił. Tego dnia biskupi wysłuchali wystąpienia abp. Charlesa Scicluny.  

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy