sobota, 23 lutego 2019 r.

Aktualności

czwartek, 14 lutego 2019 r.

Termin "nadużycia seksualne" nieprawidłowy

Funkcjonujący w przestrzeni publicznej termin „nadużycia seksualne” w kontekście wykorzystania seksualnego dzieci jest nieprawidłowy – powiedział w rozmowie z KAI ks. Wojciech Rzeszowski, delegat ds. ochrony nieletnich w archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
czwartek, 14 lutego 2019 r.

Święto małżonków

Blisko tysiąc par małżeńskich w dziesięciu parafiach odnowiło w styczniu i w lutym ślubną przysięgę. Modlitwie towarzyszyły spotkania parafialnych doradców życia rodzinnego. Oba przedsięwzięcia mają w archidiecezji gnieźnieńskiej kilkunastoletnią tradycję i wpisują się w zachętę papieża Franciszka, by budować kulturę spotkania.

więcej
czwartek, 14 lutego 2019 r.

Powołani do miłości

W gnieźnieńskiej katedrze znajduje się kaplica pod wezwaniem św. Walentego, którego wspomnienie Kościół katolicki obchodzi 14 lutego. Tego dnia kaplica św. Walentego będzie otwarta do godziny  17.45. O godzinie 18.00 odbędzie się Msza święta w intencji wszystkich złożonych próśb.

więcej
piątek, 8 lutego 2019 r.

Dla kapłanów

Prymas Polski abp Wojciech Polak zaprasza kapłanów na wielkopostne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 9 marca w godzinach 11.00-12.30 w Wągrowcu, Wrześni, Inowrocławiu i Gnieźnie. W programie konferencja, modlitwa indywidualna i wspólnotowa oraz spowiedź święta.

więcej
niedziela, 10 lutego 2019 r.

Potrzeba pokory i solidarności

„Tegoroczny Światowy Dzień Chorego, przez naszą pamięć i modlitwę z chorymi i za chorych, ma i nam dopomóc kolejny już raz zrozumieć, że trzeba nam wszystkim pokory i ducha solidarności” – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. celebrowanej w niedzielę w katedrze gnieźnieńskiej w intencji osób chorych i starszych.

więcej
czwartek, 7 lutego 2019 r.

11 lutego - Dzień Chorego

„Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia” – pisze w orędziu na XXVII Światowy Dzień Chorego papież Franciszek. W katedrze gnieźnieńskiej Msza św. 10 lutego o 7.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski. 

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy