piątek, 19 kwietnia 2019 r.

Aktualności

wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Kapsuła czasu w kościele bożogrobców

Podczas prac budowlano-konserwatorskich przy hełmie wieży zabytkowego kościoła bożogrobców w Gnieźnie znaleziono kapsułę czasu z 1914 roku. Wśród zabezpieczonych artefaktów są monety, ówczesna fotografia wieży oraz fragment niezidentyfikowanych relikwii.

więcej
wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Katedra gnieźnieńska również płonęła

Obrazy płonącej katedry Notre Dame poruszyły cały świat. Katedra gnieźnieńska również płonęła i to niejednokrotnie. Zachowały się informacje o trzech dużych  pożarach, z których jeden był na tyle poważny, że spowodował m.in. zawalenie się sklepienia prezbiterium.

więcej
wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Honorowe obywatelstwo dla abp. Muszyńskiego

Na poniedziałkowej sesji sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przyjął uchwały o nadaniu honorowego obywatelstwa regionu abp. seniorowi Henrykowi Muszyńskiemu oraz fizykowi prof. Stanisławowi Dembińskiemu.

więcej
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r.

WIELKI tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień. Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęca, by czas ten, a zwłaszcza nadchodzące Triduum Paschalne przeżyć dobrze, a więc przede wszystkim duchowo, towarzysząc Jezusowi w Wieczerniku, idąc z nim na Gologotę i czuwając przy Jego grobie. 

więcej
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r.

Misteria w archidiecezji

Jak co roku w wielu parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej wystawione zostały w Niedzielę Palmową i wcześniej Misteria Męki Pańskiej. Odbyły się także spotkania młodych w ramach dekanalnych obchodów ŚDM. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przesłanych z Szamocina, Trzemeszna, Strzelna, Pyzdr, Chodzieży, Jabłówka i Kruszwicy.

więcej
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r.

Honorowy "Wawrzyn" dla ks. Rygielskiego

Ks. prałat Andrzej Rygielski, założyciel wągrowieckiego hospicjum, jadłodajni i noclegowni otrzymał „Honorowy Wawrzyn Pracy Organicznej”. Wyróżnienia przyznawane są za szczególny wkład w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy Wielkopolski. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy