niedziela, 20 stycznia 2019 r.

Aktualności

piątek, 18 stycznia 2019 r.

Modlitwa o jedność

Pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” zaczerpniętym z Księgi Powtórzonego Prawa od 18 do 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie będą się spotykać na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. 

więcej
piątek, 18 stycznia 2019 r.

Pozdrowienia z Panamy

Gnieźnieńska grupa wraz abp. Wojciechem Polakiem i blisko tysiącem młodych z Polski przeżywa dni w diecezji w Chitré w środkowej Panamie. Będą tam do poniedziałku. Później jadą do Panama City na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Wraz ze zdjęciami przesyłają pozdrowienia. 

więcej
piątek, 18 stycznia 2019 r.

Prymas Polski z Chitré

„Jesteśmy w bardzo gościnnym miejscu. Wszyscy, ja także, mieszkamy u rodzin. Goszczą nas bardzo serdecznie. Na każdym kroku doświadczamy wielkiej życzliwości, a także żywiołowości i radości wiary Panamczyków” – pisze abp Wojciech Polak, który wraz z młodymi uczestniczy w 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

więcej
czwartek, 17 stycznia 2019 r.

Zmarła s. Danuta Rachuta

Zmarła s. Danuta Rachuta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, w latach 1981-2011 pracująca w Trybunale Metropolitarnym w Gnieźnie, uhonorowana przez papieża Franciszka odznaczeniem „Benemerenti”. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21 stycznia w Gnieźnie.

więcej
środa, 16 stycznia 2019 r.

Zaproszenie Prymasa Polski

Tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w Gnieźnie w niedzielę 3 lutego i będą połączone z upamiętnieniem 70. rocznicy ingresu do katedry gnieźnieńskiej kard. Stefana Wyszyńskiego. Eucharystię transmitować będzie Telewizja Polonia. Publikujemy zaproszenie abp. Wojciecha Polaka. 

więcej
wtorek, 15 stycznia 2019 r.

"Pawełki" u paulinów

Dziewięć dni, czyli nowennę trwają duchowe przygotowania w klasztorach paulińskich w Wągrowcu i Biechowie przed uroczystością patrona zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. To dziewięciodniowe nabożeństwo nazywane jest popularnie „Pawełkami”.  

więcej

Polecamy