wtorek, 25 czerwca 2019 r.

Aktualności

piątek, 21 czerwca 2019 r.

Ekspiacja za profanacje

W niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce (także w archidiecezji gnieźnieńskiej) po każdej Mszy św. odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny...” jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. 

więcej
piątek, 21 czerwca 2019 r.

Diecezjalna Oaza Matka

W parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie odbyła się Diecezjalna Oaza Matka archidiecezji gnieźnieńskiej. Podczas uroczystej Eucharystii poszczególne diakonie przygotowujące się do prowadzenia letnich rekolekcji (w tym także klerycy) w symbolu odpalonej świecy otrzymały oficjalne posłanie do posługi.

więcej
piątek, 21 czerwca 2019 r.

Jednego Serca...

Od 17 lat w Rzeszowie w wieczór Bożego Ciała odbywa się wielki koncert uwielbieniowy. Pomysł zrodził się w głowie Jana Budziaszka, perkusisty „Skaldów”. Jego pragnieniem było, aby powstał koncert, na którym wszyscy będą śpiewać i uwielbiać Boga. Tak narodziła się rodzina „Jednego Serca Jednego Ducha”.

 

więcej
czwartek, 20 czerwca 2019 r.

Prymas w Inowrocławiu

„Idąc dziś razem ulicami miast chcemy ukazywać wszystkim Boże Ciało za nas i za wszystkich wydane. Chcemy głosić, że tylko życie poświęcone i ofiarowane drugim, jak chleb połamane i darowane, ma ostatecznie i jedynie sens” – mówił abp Wojciech Polak w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

więcej
czwartek, 20 czerwca 2019 r.

Bp Wętkowski w Boże Ciało

„Wiele razy powtarzano już tę smutną prawdę, że zło rozprzestrzenia się na świecie przez bierność ludzi dobrych. W ten sposób, przez naszą bierność, pozwalamy, aby w przestrzeni publicznej w naszej Ojczyźnie i Europie, krzykliwa mniejszość terroryzowała milczącą większość w sprawach dla nas ważnych". 

więcej
środa, 19 czerwca 2019 r.

Dyspensa 21 czerwca

Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na piątek 21 czerwca (po Bożym Ciele) br. Dyspensa dotyczy wiernych z archidiecezji gnieźnieńskiej oraz wszystkich przebywających tego dnia na jej terenie. Publikujemy terść komunikatu. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy