piątek, 3 lipca 2020 r.

Aktualności

środa, 1 lipca 2020 r.

Dyżury misjonarza miłosierdzia

Przypominamy, że w katedrze gnieźnieńskiej wciąż dyżuruje misjonarz miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność jego posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej
niedziela, 28 czerwca 2020 r.

Wójcin: poświęcenie ołtarza

Abp Wojciech Polak poświęcił 28 czerwca nowy ołtarz w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wójcinie. „To właśnie tutaj, wokół ołtarza, my wszyscy, tak przecież różni, jesteśmy jedno. Ołtarz jest bowiem źródłem jedności Kościoła i braterskiej zgody” – mówił w homilii.

więcej
niedziela, 28 czerwca 2020 r.

Prymas głosował

„To nasze prawo, obowiązek i odpowiedzialność” – tak o udziale w wyborach prezydenckich mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak, który głosował przed południem w lokalu wyborczym w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie.

więcej
niedziela, 28 czerwca 2020 r.

25-lecie gnieźnieńskiego Karmelu

Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił w niedzielę Mszę św. z okazji ćwierćwiecza istnienia Karmelu Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. „Wasza obecność w Gnieźnie jest znakiem Bożej miłości” – mówił do sióstr.

więcej
piątek, 26 czerwca 2020 r.

Zmarł Bernard Wieczorkiewicz

Zmarł Bernard Wieczorkiewicz ojciec ks. Mariusza Wieczorkiewicza, proboszcza parafii w Pawłowie. Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie w środę 1 lipca o godzinie 11.00 w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle n. Notecią pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. 

więcej
czwartek, 25 czerwca 2020 r.

Msza św. krzyżma

„Nie otrzymaliśmy kapłańskiego namaszczenia dla samych siebie. Nie otrzymaliśmy go z powodu samych siebie, aby zatrzymać je w sobie. Mamy nim służyć innym” – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. krzyżma, której przewodniczył w czwartek 25 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy