czwartek, 19 września 2019 r.

Aktualności

poniedziałek, 16 września 2019 r.

Festiwal w Giewartowie

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Giewartowie rozpoczął się 15 września VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej pt. „Błogosławić mnie będą wszystkie narody”. Koncerty odbywać się będą do 20 października.

więcej
poniedziałek, 16 września 2019 r.

Rekolekcje Rodziny Radia Maryja

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się w dniach 13-15 września doroczne rekolekcje Rodziny Radia Maryja. W spotkaniu, któremu towarzyszyło hasło „Z misja do ludzi” uczestniczyły 33 osoby. 

więcej
środa, 11 września 2019 r.

Inauguracja w "Katoliku"

Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu zainaugurowała oficjalnie kolejny rok nauki. Mszy św. przewodniczył i ślubowanie uczniów klas pierwszych przyjął abp Wojciech Polak. „Szkoła katolicka to przestrzeń spotkania i ewangelizacji, a nie miejsce ucieczki przed niebezpiecznym światem” - mówił.

 

więcej
środa, 11 września 2019 r.

Mamy wiele do zrobienia

O zadaniach otwartego niedawno Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, pomocy osobom skrzywdzonym, edukacji seksualnej, a także granicach zaangażowania politycznego Kościoła w wywiadzie dla Interii mówi abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

 

więcej
środa, 11 września 2019 r.

KEP: prace nad projektem zakończone

Zakończyły się prace nad przygotowaniem projektu nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce. Zostanie on przedstawiony biskupom podczas najbliższego zebrania plenarnego –poinformował 10 września ks. Tomasz Trzaskawka.

więcej
poniedziałek, 9 września 2019 r.

Zmarł ks. Franciszek Regulski

W poniedziałek 9 września zmarł ks. Franciszek Regulski, emerytowany proboszcz parafii w Winnej Górze. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 13 września w Książu Wielkopolskim pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu miłosierdziu.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy