poniedziałek, 17 lutego 2020 r.

Aktualności

czwartek, 13 lutego 2020 r.

Oaza rekolekcyjna Domowego Kościoła

W dniach 5-9 lutego w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia, zorganizowana przez Domowy Kościół, gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie archidiecezji gnieźnieńskiej. Razem z diakonią i dziećmi grupa liczyła 70 osób.

więcej
środa, 12 lutego 2020 r.

Pomoc zranionym w Kościele

„Podejmujemy systemową pomoc osobom zranionym w Kościele” – powiedział abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży w czasie  konferencji prasowej „Pomoc Zranionym w Kościele”. Prymas Polski przedstawił działania Kościoła na rzecz pokrzywdzonych.

więcej
środa, 12 lutego 2020 r.

Pozdrowienia z Rzymu

Klerycy PWSD w Gnieźnie wraz z moderatorami goszczą w Rzymie. W środę 12 lutego wzięli udział w audiencji ogólnej, w czasie której papież w sposób szczególny zachęcał do troski o chorych. Przekazujemy pozdrowienia od alumnów i prośbę o modlitwę w intencji Franciszka i Kościoła.

więcej
środa, 12 lutego 2020 r.

Bp Wojtuś: życie jest święte

Po raz szesnasty w Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku odbyły się 11 lutego obchody Światowego Dnia Chorego. Z podopiecznymi i pracownikami placówki spotkał się i modlił bp senior Bogdan Wojtuś. "Każde życie jest święte i należy do Boga" - przypomniał.

więcej
wtorek, 11 lutego 2020 r.

Życie ma być chronione

„Życie ma być przyjmowane, chronione, szanowane i trzeba mu służyć od jego zaistnienia aż do śmierci: domagają się tego zarówno rozum, jak i wiara w Boga autora życia” – pisze papież Franciszek w  orędziu na XXVIII Światowy Dzień Chorego, który obchodzony jest w Kościele 11 lutego. Publikujemy pełny tekst.

więcej
wtorek, 11 lutego 2020 r.

Nicnierobienie czyli wyjście na pustynię

„Idąc na miejsce pustynne najczęściej zabieramy ze sobą walizkę, w której jest cały nasz świat”. W dniach 7-9 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie odbyły się rekolekcje o... nicnierobieniu. Publikujemy refleksje jednej z uczestniczek.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy