poniedziałek, 23 września 2019 r.

Aktualności

sobota, 21 września 2019 r.

Studium rozpoczęło działalność

Mszą św. sprawowaną 21 września pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego działalność zainaugurowało Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne. To nowa propozycja adresowana do katolików świeckich. W zajęciach bierze udział blisko 120 osób.

więcej
sobota, 21 września 2019 r.

Zmarła Maria Kaczor

Zmarła śp. Maria Kaczor, matka ks. Karola Kaczora, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Skokach. Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w bazylice w Trzemesznie we wtorek 24 września o godzinie 11.00. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.

więcej
piątek, 20 września 2019 r.

Zmarł ks. dr Marek Sobociński

W czwartek 19 września zmarł nagle ks. dr Marek Sobociński (l.51), proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie, wcześniej proboszcz parafii w Palędziu Kościelnym. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 25 września w Brudzewie. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu miłosierdziu.

więcej
środa, 18 września 2019 r.

Kongres Nowej Ewangelizacji

W dniach 24-27 października odbędzie się w Gnieźnie V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Tematem spotkania będzie rodzina – jej rola, znaczenie, kondycja i kryzysy, jakie współcześnie przeżywa. Zapraszamy do udziału w części konferencyjnej, a także na otwarty dla wszystkich rodzinny festyn. 

więcej
wtorek, 17 września 2019 r.

Co odkryto na Wzgórzu Lecha?

Kończą się prace wykopaliskowe w ramach „Ekspedycji Palatium. Gniezno 2019”. Wykopaliska nie dały jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie znajdowało się książęce palatium, potwierdziły jednak znaczącą rolę Gniezna jako ośrodka władzy w okresie całego wczesnego średniowiecza. 

więcej
wtorek, 17 września 2019 r.

Inowrocław: imieniny Matki Bożej

Pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbyły się tegoroczne uroczystości odpustowe w parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu. Imieniny Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei wspólnota parafialna uczciła modlitwą i festynem parafialnym.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy