czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Aktualności

środa, 3 czerwca 2020 r.

Zmarł ks. Władysław Grochal SDB

We wtorek 2 czerwca w wieku 81 lat zmarł ks. Władysław Grochal SDB ze wspólnoty pw. św. Bernarda w Lądzie nad Wartą. Pogrzeb odbędzie się w piątek 5 czerwca o godz. 11.00 w kościele w Lądzie nad Wartą. Zmarłego kapłana powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

więcej
wtorek, 2 czerwca 2020 r.

Do 7 czerwca

Przypominamy, że w przypadającą 7 czerwca Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres, w którym mamy obowiązek zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu dotyczącemu przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Koniecznej do tego spowiedzi św. nie zastępuje żal doskonały oczyszczający z grzechów ciężkich.

więcej
wtorek, 2 czerwca 2020 r.

PWSD powołaniowo

W kolejne czerwcowe piątki począwszy od najbliższego alumni PWSD zapraszają na transmisję Apelu Jasnogórskiego. Wspólna modlitwa w powołaniowych, ale także nadesłanych intencjach jest częścią kleryckiego projektu przypominającego o naborze do seminarium i ogromnej potrzebie modlitwy za powołanych i o powołania.

więcej
wtorek, 2 czerwca 2020 r.

Lednica on-line

Nie na Polach Lednickich, ale we własnym domu. Tegoroczna Lednica z całą pewnością zapisze się w historii, odbędzie się bowiem wyłącznie on-line. Zapraszamy w sobotę 6 czerwca do łączenia się za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i internetowych. W spotkaniu udział weźmie także Prymas Polski.

więcej
niedziela, 31 maja 2020 r.

Narzeczeni - nowe wytyczne

W poniedziałek 1 czerwca wchodzi w życie dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego. Dokument, choć nie wprowadza zmian rewolucyjnych, reguluje kilka istotnych kwestii. 

więcej
niedziela, 31 maja 2020 r.

Za powołanych do małżeństwa

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 30 maja, ruszył ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. Wśród szeregu inicjatyw i spotkań tematycznych jest modlitwa za tych, których Bóg powołuje na drogę życia małżeńskiego.

więcej

Polecamy