środa, 23 sierpnia 2017 r.

Aktualności

wtorek, 22 sierpnia 2017 r.

Oświadczenie w sprawie kradzieży w muzeum

Publikujemy oświadczenie Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej w sprawie kradzieży figury św. Franciszka, które to zdarzenie miało miejsce w piątek 18 sierpnia. Śledzwo w sprawie trwa. 

więcej
wtorek, 22 sierpnia 2017 r.

Uwaga uczniowie

Można składać wnioski o stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie wiadomości do koordynatora FDNT radoslaw.kazmierski@dzielo.pl W odpowiedzi otrzymają wniosek do wypełnienia, który należy przysłać do 30 września. 

więcej
niedziela, 20 sierpnia 2017 r.

Prymas w Orliku i Chojnicach

„Obecność sióstr to obecność nieba” – mówił abp Wojciech Polak podczas jubileuszu 150-lecia posługi Sióstr Franciszkanek na ziemi pelplińskiej. Prymas Polski przewodniczył 20 sierpnia uroczystej Mszy św. w bazylice pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. 

więcej
piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Dekret (1.09.2017)

Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. Przemysława Warchała z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza we Wrześni i mianował go proboszczem parafii pw. św. Anny w Kościeszkach. Dekret wejdzie w życie 1 września br. 

więcej
piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Przed pierwszym dzwonkiem

Trwa kompletowanie szkolnych wyprawek przed kolejnym rokiem szkolnym. Rodzinom mniej zamożnym pomaga w tym Caritas Polska, poprzez doroczną kampanię „Tornister pełen uśmiechów”. W akcję włączył się także i plecaki dla uczniów spakował Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Rekolekcje LSO

Dobiegły końca wczaso-rekolekcje zorganizowane przez Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Młodzi wraz z klerykami PWSD wyjechali do Narodowego Parku Pienińskiego. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Trwają Dni Szczepanowa

Do niedzieli 27 sierpnia trwać będą 14. Dni Szczepanowa, które zakończy doroczny odpust parafialny. W programie m.in. zawody wędkarskie, plenerowe “kino pod gwiazdami”, ognisko dla młodzieży oraz terenowa Gra BARTŁOmiejska. Msza św. odpustowa o godzinie 11.15. Wieczorem koncert chóru Semper Fidei z Nakła. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy