wtorek, 17 października 2017 r.

Aktualności

sobota, 14 października 2017 r.

Bydgoszcz: skupienie SWPK

„W kulturze, która jest przeniknięta ateizmem, relatywizmem i kłamstwem, młodemu człowiekowi trudno jest usłyszeć słowa «Pójdź za mną!» i zarazem odpowiedzieć «Oto idę»”- mówił 14 października w bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników bp senior Bogdan Wojtuś. 

więcej
sobota, 14 października 2017 r.

X Archidiecezjalny Dzień Biblijny

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 14 października jubileuszowy X Archidiecezjalny Dzień Biblijny poświęcony Duchowi Świętemu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dzieła Biblijnego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

więcej
sobota, 14 października 2017 r.

Prymas na 100-lecie KUL

„Najświętsze Serce Jezusa – niezależnie od osobistej czy społecznej motywacji, taki patronat niewątpliwie zawsze zobowiązuje, i to zobowiązuje od samego początku istnienia tej uczelni” – mówił abp Wojciech Polak w homilii Mszy św. otwierającej drugi dzień obrad KEP z udziałem Senatu KUL. 

więcej
sobota, 14 października 2017 r.

Jubileusz KEP w Gnieźnie

W kwietniu 2019 roku w Gnieźnie odbędą się obchody 100-lecia Konferencji Episkopatu Polski – zapowiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak. Okazją do uroczystego świętowania będzie rocznica pierwszego spotkania KEP w pełnym składzie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 

więcej
czwartek, 12 października 2017 r.

Finał konkursów papieskich

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 12 października finał konkursów papieskich zorganizowanych w szkołach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego z okazji XVII Dnia Papieskiego. Podczas gali zaprezentowali się także laureaci Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej.

więcej
czwartek, 12 października 2017 r.

Zagórów w Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!” pod takim hasłem obchodzony był w ubiegłą niedzielę XVII Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy wydarzenia modlitewne i kulturalne organizowane także przez młodzież. Jedno z nich odbyło się w kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie. 

więcej

Polecamy