poniedziałek, 23 stycznia 2017 r.

Aktualności

wtorek, 17 stycznia 2017 r.

XX Dzień Judaizmu

Wernisażem wystawy fotografii „Ściana Płaczu i nie tylko” zainaugurowano dziś w Gnieźnie obchody XX Dnia Judaizmu. Jutro odbędzie się sympozjum i otwarcie wyjazdowej ekspozycji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin z udziałem Prymasa Polski i przedstawicieli wspólnoty żydowskiej z Poznania. 

więcej
wtorek, 17 stycznia 2017 r.

Dekret - Fundacja św. Wojciecha

Prymas Polski abp Wojciech Polak odwołał dotychczasowy Zarząd Fundacji św. Wojciecha-Adalberta i powołał nowy, na którego czele stanął ks. dr Przemysław Kwiatkowski, rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. 

więcej
wtorek, 17 stycznia 2017 r.

Ku czci św. Pawła Pustelnika

Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza toruńskiego i konfratra zakonu paulinów zakończyła tegoroczne dziewięciodniowe nabożeństwo „Pawełek” poprzedzające uroczystość ku czci patrona zgromadzenia św. Pawła Pierwszego Pustelnika. 

więcej
niedziela, 15 stycznia 2017 r.

Prymas w Kopenhadze

Abp Wojciech Polak gości z wizytą duszpasterską u Polaków w Kopenhadze. W niedzielę 15 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Anny, dziękując wraz z wiernymi i duchowieństwem za minioną 1050. rocznicę Chrztu Polski. 

więcej
sobota, 14 stycznia 2017 r.

Papież do młodych

„Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was” – pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji prezentacji Dokumentu Przygotowawczego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który będzie im poświęcony. Publikujemy tłumaczenie listu.

więcej
sobota, 14 stycznia 2017 r.

W Domowym Kościele

Rodziny Domowego Kościoła rejonu inowrocławskiego spotkały się na dorocznym opłatku. Wspólne kolędowanie poprzedziła Msza św., którą wraz z duszpasterzami celebrował moderator rejonowy wspólnoty ks. Bartłomiej Blat.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Rocznica śmierci kard. Glempa

23 stycznia minie czwarta rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski w latach 1981-2009. Msze św. w intencji kard. Glempa sprawowane będą: 22 stycznia o godzinie 12.00 w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz 23 stycznia o godzinie 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy