piątek, 19 stycznia 2018 r.

Aktualności

wtorek, 16 stycznia 2018 r.

Gniezno: spotkanie Radia Maryja

Blisko 130 osób, członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja z Gniezna i okolic uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym 14 stycznia w gnieźnieńskiej parafii farnej. Świętowanie rozpoczęła Msza św. celebrowana w kościele parafialnym.

więcej
niedziela, 14 stycznia 2018 r.

Inowrocław: w intencji uchodźców i śp. kard. Glempa

Prymas Polski odprawił w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP Mszę św. według formularza za uchodźców i wygnańców. Podczas Eucharystii modlono się także za śp. kard. Józefa Glempa przed przypadającą 23 stycznia 5. rocznicą jego śmierci. 

więcej
sobota, 13 stycznia 2018 r.

Przyjmować, chronić...

„Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na obchodzony w niedzielę 14 stycznia Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. 

więcej
sobota, 13 stycznia 2018 r.

Zagórów: najmłodsi u seniorów

W czwartek 11 stycznia dzieci ze scholi parafialnej „Radość” (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie) odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie. Było wiele radości, ciepłych słów i wzruszeń. 

więcej
czwartek, 11 stycznia 2018 r.

Budzyń: modlitwa małżonków

W parafii pw. św. Barbary w Budzyniu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań formacyjnych dla parafialnych doradców życia rodzinnego. Jak co roku było ono połączone z Mszą św., podczas której małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. 

więcej
czwartek, 11 stycznia 2018 r.

Paulini zapraszają na "Pawełki"

Dziewięć dni, czyli nowennę trwać będą duchowe przygotowania w klasztorze wągrowieckim i we wszystkich klasztorach paulińskich przed uroczystością św. Pawła Pierwszego Pustelnika. To dziewięciodniowe nabożeństwo nazywane jest popularnie „Pawełkami”. 

więcej

Polecamy