niedziela, 21 października 2018 r.

Aktualności

środa, 17 października 2018 r.

Finał konkursów papieskich

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 17 października finał konkursów papieskich zorganizowanych w szkołach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Podczas gali zaprezentowali się także laureaci Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej.

więcej
środa, 17 października 2018 r.

Wągrowiec: "Hospicjum to też życie"

Po raz piętnasty Wągrowiec włączył się w kampanię społeczną „Hospicjum to też życie”. Obchody były okazją do modlitwy i podziękowania osobom zaangażowanym w opiekę hospicyjną i wspierających jej podopiecznych.

więcej
wtorek, 16 października 2018 r.

"Dar i tajemnica" w katedrze

W 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w katedrze gnieźnieńskiej odbył się koncert „Dar i Tajemnica”. Wiersze, myśli i fragmenty wspomnień Jana Pawła II czytał Jerzy Zelnik z towarzyszeniem Roberta Grudnia na organach i Georgija Agratina na cymbałach i fletni Pana.

więcej
wtorek, 16 października 2018 r.

40 lat temu...

…wybrano kard. Karola Wojtyłę, arcybiskupa metropolitę krakowskiego na 262. następcę św. Piotra. Ostatnia notatka, jaką zapisał w prowadzonej przez siebie „Księdze czynności biskupich”, przesłanej później do Krakowa, brzmi: „Około godz. 17.15 – Jan Paweł II”.

więcej
poniedziałek, 15 października 2018 r.

Inowrocław na rzecz rodzicielstwa zastępczego

Wolontariusze Caritas z inowrocławskiej parafii pw. Świętego Ducha wraz z pracownikami miejscowego PCPR propagowali w Dzień Papieski ideę rodzicielstwa zastępczego i rodzin zaprzyjaźnionych. Chętni do podjęcia takiej misji mogą się zgłaszać.

więcej
poniedziałek, 15 października 2018 r.

Zmarła Marta Szeffler

Zmarła Marta Szeffler (l. 88), matka ks. Henryka Szefflera, proboszcza parafii w Popowie Ignacewie. Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie 18 października o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Wita w Rogoźnie. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy