środa, 20 marca 2019 r.

Aktualności

poniedziałek, 18 marca 2019 r.

Zmarł ks. Stanisław Różniak

Zmarł ks. Stanisław Różniak, emerytowany kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, mieszkający na terenie parafii pw. św. Katarzyny w Rynarzewie (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbędą się 21 marca w kościele pw. św. Stanisława w Rynarzewie.

 

więcej
piątek, 15 marca 2019 r.

Prymas w Mogilnie

Prymas Polski odwiedził 15 marca podopiecznych Dziennego Domu Pobytu „Radość Życia” w Mogilnie. W czasie Mszy św. mówił słowami kard. Stefana Wyszyńskiego, że światu i Polsce potrzeba dziś przede wszystkim ludzi przebaczenia, silnych nie pięścią, a sercem; nie potężnych, ale miłujących, nie głośnych, ale uspokajających.

więcej
czwartek, 14 marca 2019 r.

Prymas: nawet jedna ofiara to byłoby za dużo

„Dla nas to zawsze wstrząs, wstrząs, który rani całą wspólnotę Kościoła” – mówił abp Wojciech Polak podczas czwartkowej konferencji prasowej towarzyszącej opublikowaniu danych statystycznych nt. przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych.

więcej
czwartek, 14 marca 2019 r.

Abp Polak delegatem KEP ds. ochrony małoletnich

Podczas 382. zebrania plenarnego KEP abp Wojciech Polak został wybrany Delegatem KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Jego rola polegać będzie na lepszej koordynacji i komunikacji w sprawach związanych z ochroną małoletnich przed wykorzystaniem seksualnym w Kościele.

więcej
czwartek, 14 marca 2019 r.

Nagroda "Polonicus 2019" dla abp. Muszyńskiego

Abp senior Henryk Muszyński otrzymał nagrodę honorową „Polonicus 2019”  za całokształt działalności na rzecz budowania dialogu w Europie. Gala wręczenia wyróżnień odbędzie się 18 maja w Akwizgranie.

więcej
czwartek, 14 marca 2019 r.

Rekolekcje u paulinów

Poznańska wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” poprowadziła tegoroczne rekolekcje wielkopostne w wągrowieckiej parafii pw.  Wniebowzięcia NMP. Świadectwem wiary podzielił się z parafianami Claudio Pinheiro, misjonarz z Brazylii posługujący w stojącej na skraju wojny domowej Wenezueli.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy