poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.

Aktualności

wtorek, 13 sierpnia 2019 r.

Film "Prymas dialogu"

Zapraszamy w uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) o 8.55 do TVP Historia na film „Prymas dialogu – In Verbo Tuo” o abp. Henryku Muszyńskim. Dokument ukazuje życie i drogę jaką emerytowany metropolita gnieźnieński przebył od święceń kapłańskich aż po uzyskanie najwyższych godności w Kościele w Polsce.

więcej
wtorek, 13 sierpnia 2019 r.

16 sierpnia - dyspensa

Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 16 sierpnia br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia. Publikujemy komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. 

więcej
wtorek, 13 sierpnia 2019 r.

Kuria nieczynna

Informujemy, że w piątek 16 sierpnia Kuria Metropolitalna w Gnieźnie oraz Trybunał Metropolitalny będą nieczynne.

więcej
wtorek, 13 sierpnia 2019 r.

Trwają Dni Szczepanowa

Trwają Dni Szczepanowa połączone z dożynkami parafialnymi oraz uroczystościami odpustowymi ku czci patrona parafii św. Bartłomieja. Suma odpustowa celebrowana będzie w niedzielę 18 sierpnia. Dla parafian i gości przygotowano również szereg propozycji m.in. seans filmowy, grę uliczną oraz koncert. Zapraszamy.

więcej
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r.

Dekrety

Z dniem 1 sierpnia br. Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. kan. Ottona Szymkowa, proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie, dziekanem dekanatu strzeleńskiego do czasu przejścia na emeryturę >>>

więcej
niedziela, 11 sierpnia 2019 r.

Zakończyła się pielgrzymka duchownych

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dotarła 11 sierpnia pielgrzymka kapłanów i kleryków z archidiecezji gnieźnieńskiej. Szli z Jasnej Góry z przebłaganiem za grzech pedofilii niektórych duchownych, z prośbą o świętość księży i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy