środa, 20 września 2017 r.

Aktualności

sobota, 16 września 2017 r.

MotoLednica w Gnieźnie

Motocykliści z całej Polski uczestniczący 16 września w kolejnej Moto-Lednicy zjechali do Gniezna, by pokłonić się św. Wojciechowi i spotkać z Prymasem Polski. Na pamiątkę podarowali abp. Polakowi krzyż zrobiony z motocyklowego łańcucha oraz przypinkę do kurtki upamiętniającą 100-lecie objawień fatimskich. 

więcej
sobota, 16 września 2017 r.

Jubileusz Duszpasterstwa Rodzin

Rocznicowe obchody odbyły się 16 września z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, bp. seniora Bogdana Wojtusia oraz kapłanów i świeckich zaangażowanych w różnorakie formy wspierania małżeństw i rodzin w parafiach. 

więcej
piątek, 15 września 2017 r.

Dekrety

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Sławomira Jessę, proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie, dziekanem dekanatu goślińskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 17 września br. >>> 

więcej
piątek, 15 września 2017 r.

Gniezno w nagrodę

Finaliści III Ogólnopolskiego Konkursu „Tu powstała Polska”, dedykowanego w tym roku jubileuszowi 600-lecia prymasostwa, spotkali się dziś z abp. Wojciechem Polakiem i prymasami seniorami. Kilkudniowy pobyt w Gnieźnie jest główną nagrodą dla zwycięskich drużyn. 

więcej
czwartek, 14 września 2017 r.

Iraccy posłowie w Gnieźnie

Prymas Polski spotkał się z goszczącą w Polsce delegacją irackiego parlamentu (Rady Reprezentantów). Posłowie, z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Abdulbari Zebari, poprosili abp. Wojciecha Polaka o pośredniczenie w przekazaniu apelu do irackich chrześcijan, aby ci nie opuszczali Iraku. 

więcej
czwartek, 14 września 2017 r.

Światło - follow it!

Pod takim hasłem przebiegał Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi. Archidiecezję gnieźnieńską reprezentowali uczniowie trzech szkół podstawowych – z Inowrocławia, Wilczyna i Słupcy.

więcej

Polecamy