niedziela, 29 marca 2020 r.

Aktualności

czwartek, 26 marca 2020 r.

Urbi et Orbi (video)

W piątek 27 marca o 18.00 papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a na koniec Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.

więcej
piątek, 27 marca 2020 r.

Przewodnik Katolicki

W związku z obecną sytuacją zawieszone zostało do odwołania papierowe wydanie „Przewodnika Katolickiego”. Zespół redakcyjny jednak pracuje i co tydzień przygotowuje nowy numer w wersji elektronicznej (bez dodatków diecezjalnych). Tematyka w dużej mierze nawiązuje do bieżących wydarzeń.

więcej
czwartek, 26 marca 2020 r.

Rekolekcje on-line

„Przemyślenia w czasach zarazy” – zapraszamy na specjalne rekolekcje internetowe na portalu polsatnews.pl oraz na Facebooku Polsat Rodzina #Zostańwdomu w okresie Wielkiego Postu. Jest też rekolekcyjna propozycja dla młodzieży przygotowana przez Radio Maryja.

więcej
środa, 25 marca 2020 r.

Prymas dla "Przewodnika Katolickiego"

„W sprawowaniu Mszy w pustym kościele jest miłość. I jest to miłość bardzo konkretna, bo przecież jesteśmy zjednoczeni duchowo (...) Wszyscy rozumiemy, że ta izolacja nie jest po to, żeby nas rozdzielić, ale jest dla naszego wspólnego dobra”.

więcej
środa, 25 marca 2020 r.

Rozporządzenie Prymasa Polski z dn. 25 marca br.

Publikujemy nowe rozporządzenie abp. Wojciecha Polaka dotyczące wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie stanu epidemii. Decyzje dotyczące Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego zostaną opublikowane w oddzielnym dokumencie.

więcej
środa, 25 marca 2020 r.

Przewodnik antywirusowy

Pandemia! Koronawirus! Znaki! Plagi! Czy to Pan Bóg nam to robi? Czy w tym do nas mówi? Nie brakuje takich opinii także wśród nazwisk znanych i słuchanych. Jeśli też zadajecie sobie takie pytania, a także wiele innych, polecamy codzienny video komentarz ks. Mirosława Tykfera, redaktora naczelnego Przewodnika Katolickiego. 

więcej

Polecamy