niedziela, 21 kwietnia 2019 r.

Aktualności

czwartek, 18 kwietnia 2019 r.

Prymas do kapłanów

„Jak Jezus mamy iść do wszelkiej ludzkiej nędzy, do każdego nędzarza, ubogiego, cierpiącego, do tych, co stracili nadzieję, co się w życiu pogubili. Mamy stawać wobec osób skrzywdzonych, wykorzystanych i wzgardzonych” – mówił w Wielki Czwartek do kapłanów abp Wojciech Polak. Odczytał też poruszający list od ofiary wykorzystania.

więcej
środa, 17 kwietnia 2019 r.

Gniezno: Droga Krzyżowa

Wobec różnych prób ataków na rodzinę, wobec prób kontestowania rodziny, odtrącania prawdy o niej, naszą odpowiedzią nie może być wykrzykiwanie złości i poniżanie innych, ale modlitwa – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak na zakończenie Drogi Krzyżowej, która w Wielką Środę przeszła ulicami Gniezna.

więcej
wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Kapsuła czasu w kościele bożogrobców

Podczas prac budowlano-konserwatorskich przy hełmie wieży zabytkowego kościoła bożogrobców w Gnieźnie znaleziono kapsułę czasu z 1914 roku. Wśród zabezpieczonych artefaktów są monety, ówczesna fotografia wieży oraz fragment niezidentyfikowanych relikwii.

więcej
wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Katedra gnieźnieńska również płonęła

Obrazy płonącej katedry Notre Dame poruszyły cały świat. Katedra gnieźnieńska również płonęła i to niejednokrotnie. Zachowały się informacje o trzech dużych  pożarach, z których jeden był na tyle poważny, że spowodował m.in. zawalenie się sklepienia prezbiterium.

więcej
wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Honorowe obywatelstwo dla abp. Muszyńskiego

Na poniedziałkowej sesji sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przyjął uchwały o nadaniu honorowego obywatelstwa regionu abp. seniorowi Henrykowi Muszyńskiemu oraz fizykowi prof. Stanisławowi Dembińskiemu.

więcej
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r.

WIELKI tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień. Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęca, by czas ten, a zwłaszcza nadchodzące Triduum Paschalne przeżyć dobrze, a więc przede wszystkim duchowo, towarzysząc Jezusowi w Wieczerniku, idąc z nim na Gologotę i czuwając przy Jego grobie. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy