piątek, 13 grudnia 2019 r.

Aktualności

poniedziałek, 9 grudnia 2019 r.

Prymas w Gdańsku

„Potrzeba nowego sposobu obecności chrześcijan w świecie – nowej gorliwości oraz nowych metod głoszenia i dawania świadectwa Ewangelii” – mówił abp Wojciech Polak podczas debaty „Siła dialogu. Chrześcijanie we współczesnym świecie”, która odbyła się w ramach 9. Dialogów Świętojańskich.

więcej
niedziela, 8 grudnia 2019 r.

Zmarł Konstanty Talaczyński

W niedzielę 8 grudnia zmarł Konstanty Talaczyński, ojciec ks. kan. Stanisława Talaczyńskiego, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie 11 grudnia o godzinie 12.00 w kościele farnym w Wągrowcu. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

więcej
sobota, 7 grudnia 2019 r.

Misyjne spotkanie

Abp Wojciech Polak spotkał się w sobotę z rodzicami, rodzeństwem i krewnymi misjonarzy i misjonarek pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. „Wasi bliscy idą w imię Jezusa. Głosząc Ewangelię, sprawując sakramenty, przychodząc innym z pomocą mówią: tu jest Jezus” – wskazał.

więcej
sobota, 7 grudnia 2019 r.

Łubowo: podziękowanie za remont

Parafia w Łubowie dziękowała za zakończenie prac remontowych i renowacyjnych w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. Mszy św. odpustowej, celebrowanej we wspomnienie patrona, przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
środa, 4 grudnia 2019 r.

Klerycy na Adwent

Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego przygotowali kolejny video-cykl z adwentowymi rozmyślaniami. Krótkie filmy nagrywane są w sercu seminarium, czyli kaplicy, publikowane zaś w każdy wtorek po godzinie 19.00. Zachęcamy.

więcej
środa, 4 grudnia 2019 r.

Dekret

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. kan. Mirosława Kędzierskiego, proboszcza parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku, dziekanem dekanatu kłeckiego na kolejnych 5 lat. Dekret wszedł w życie 1 grudnia br.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy