środa, 17 lipca 2019 r.

Aktualności

niedziela, 14 lipca 2019 r.

Zmarł Marian Krawczak

Zmarł Marian Krawczak (82 l.), ojciec ks. Waldemara Krawczaka (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek, 16 lipca, o godz. 12 w parafii św. Mikołaja w Szaradowie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

więcej
sobota, 13 lipca 2019 r.

Mogilno: ku czci św. Benedykta

W czwartek 11 lipca cały Kościół powszechny wspominał św. Benedykta, opata żyjącego na przełomie V i VI wieku, pierwszego patrona Europy, a od 2006 roku także patrona Mogilna. W mogileńskim klasztorze sprawowana była tego dnia Msza św., w czasie której miasto zawierzono świętemu z Nursji.

więcej
piątek, 12 lipca 2019 r.

Biechowo na Jasnej Górze

Nieco ponad dwa tygodnie zostały do Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Razem z grupami kolorowymi i promienistymi do Matki Bożej ruszą też grupy rowerowe. Tymczasem do duchowej stolicy Polski dotarła rowerowa grupa z Biechowa.

więcej
czwartek, 11 lipca 2019 r.

Będą badać Wzgórze Lecha

„Ekspedycja Palatium” – pod taką nazwą w lipcu ruszą ponowne badania archeologiczne na gnieźnieńskim Wzgórzu Lecha. Ich celem jest potwierdzenie tezy o lokalizacji w tym miejscu gnieźnieńskiego palatium, czyli głównej siedziby władcy z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

więcej
środa, 10 lipca 2019 r.

Pocztówki z wakacji

Trwają wakacyjne wyjazdy, obozy i półkolonie. W góry czy nad wodę wyjeżdżają wspólnie ministranci i lektorzy, a także parafialne chórki i schole. Letni wypoczynek organizują też parafie. W niektórych odbywają się półkolonie ze zwiedzaniem i ciekawym programem stacjonarnym.

więcej
środa, 10 lipca 2019 r.

Budzisław Kościelny: rodzinny festyn

Po raz piąty odbył się w parafii w Budzisławiu Kościelnym Festyn Rodzinny zorganizowany przez miejscowy Zespół Caritas przy wsparciu Księdza Proboszcza i Fundacji Aksjomat. Podczas imprezy odbyła się zbiórka do puszek na rzecz chorego Filipka.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy