wtorek, 23 lipca 2019 r.

Aktualności

poniedziałek, 22 lipca 2019 r.

Ruszyły wykopaliska

Czy archeolodzy znajdą ślady książęcej siedziby z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego na gnieźnieńskim Wzgórzu Lecha? W poniedziałek 22 lipca przy zabytkowym kościele pw. św. Jerzego ruszyły wykopaliska, które potrwają do końca września.  

więcej
poniedziałek, 22 lipca 2019 r.

Stypendyści FDNT w Toruniu

W Toruniu trwa letni obóz integracyjno-formacyjny stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z całej Polski. Wśród blisko tysiąca młodych są także stypendyści z archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
sobota, 20 lipca 2019 r.

Koncert - TRANSMISJA

Transmisja koncertu w ramach Letnich Prezentacji Organowych, który odbył się 21 lipca w bazylice katedralnej w Gnieźnie. Wystąpili: Marta Michalak (skrzypce) i Hubert Szreder (organy). Był to trzeci koncert tegorocznego cyklu. Niedzielne spotkania z muzyką organową potrwają do końca sierpnia.

więcej
sobota, 20 lipca 2019 r.

Tydzień św. Krzysztofa

Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” rozpocznie się 21 lipca XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i tegoroczna „Akcja św. Krzysztofa”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. 

więcej
piątek, 19 lipca 2019 r.

Zmarła Danuta Kwiatkowska

W czwartek 18 lipca zmarła Danuta Kwiatkowska, matka ks. Marcina Kwiatkowskiego, wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 lipca o godzinie 11.00 w parafii w Piechcinie. Zmarłą śp. Danutę polecamy Bożemu Miłosierdziu.  

więcej
czwartek, 18 lipca 2019 r.

Zmarła Regina Fabiszak

Zmarła Regina Fabiszak, mama ks. kan. Grzegorza Fabiszaka, proboszcza parafii pw. św. Anny w Krajence. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 20 lipca o godz. 10.00 w Wierzchucinie Królewskim. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

więcej

Polecamy