poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r.

Aktualności

wtorek, 14 sierpnia 2018 r.

Mobilna Ambasada Niepodległej w Inowrocławiu

W dniach 18-19 sierpnia w parafii pw. Świętego Ducha gościć będzie Mobilna Ambasada Niepodległej – specjalny bus Caritas Polska wraz z ekipą Caritas oraz przedstawicielem Syrii. Mszy św. w niedzielę przewodniczyć będzie Prymas Polski.

więcej
wtorek, 14 sierpnia 2018 r.

XI Zjazd Gnieźnieński o wolności

„Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” – pod takim hasłem odbędzie się w Gnieźnie w dniach 21-23 września XI Zjazd Gnieźnieński. Trzydniowy kongres wpisze się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej
wtorek, 14 sierpnia 2018 r.

Oaza Rodzin w Rościnnie

W dniach 8-12 sierpnia odbył się kolejny turnus rekolekcji Domowego Kościoła w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Tym razem była to Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ruchu I stopnia. Uczestniczyło w niej 101 osób z różnych diecezji. 

 

więcej
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r.

CEF: rekolekcje Domowego Kościoła

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się Rekolekcje Biblijne: Namiot spotkania i lektura Pisma Świętego. Rekolekcje zorganizowane zostały przez Domowy Kościół – Ruch Światło Życie Archidiecezji Lubelskiej. 

więcej
sobota, 11 sierpnia 2018 r.

Prymas w Świętej Lipce

„Wiara musi działać przez miłość, inaczej jest martwa. Gdy bowiem pozostaje jedynie w deklaracjach i wzniosłych hasłach, gdy manifestowana jest jedynie na sztandarach, budzi zdziwienie, a niekiedy wręcz zgorszenie” – mówił Prymas Polski podczas uroczystości jubileuszowych w Świętej Lipce.

więcej
piątek, 10 sierpnia 2018 r.

Prymas w Iławie

„Każda Droga Krzyżowa przypomina o miłości. Nie tej znanej z telenowel czy sentymentalnych wzruszeń, ale konkretnej, przebaczającej, zdolnej dać sobie przebić dłonie i nogi, otworzyć włócznią serce” – mówił abp Wojciech Polak podczas poświęcenia papieskiej Drogi Krzyżowej na Pojezierzu Iławskim.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy