środa, 20 lutego 2019 r.

Aktualności

czwartek, 14 lutego 2019 r.

Powołani do miłości

W gnieźnieńskiej katedrze znajduje się kaplica pod wezwaniem św. Walentego, którego wspomnienie Kościół katolicki obchodzi 14 lutego. Tego dnia kaplica św. Walentego będzie otwarta do godziny  17.45. O godzinie 18.00 odbędzie się Msza święta w intencji wszystkich złożonych próśb.

więcej
piątek, 8 lutego 2019 r.

Dla kapłanów

Prymas Polski abp Wojciech Polak zaprasza kapłanów na wielkopostne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 9 marca w godzinach 11.00-12.30 w Wągrowcu, Wrześni, Inowrocławiu i Gnieźnie. W programie konferencja, modlitwa indywidualna i wspólnotowa oraz spowiedź święta.

więcej
niedziela, 10 lutego 2019 r.

Potrzeba pokory i solidarności

„Tegoroczny Światowy Dzień Chorego, przez naszą pamięć i modlitwę z chorymi i za chorych, ma i nam dopomóc kolejny już raz zrozumieć, że trzeba nam wszystkim pokory i ducha solidarności” – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. celebrowanej w niedzielę w katedrze gnieźnieńskiej w intencji osób chorych i starszych.

więcej
czwartek, 7 lutego 2019 r.

11 lutego - Dzień Chorego

„Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia” – pisze w orędziu na XXVII Światowy Dzień Chorego papież Franciszek. W katedrze gnieźnieńskiej Msza św. 10 lutego o 7.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski. 

 

więcej
wtorek, 5 lutego 2019 r.

Kto nienawidzi, już przegrał

Czy kard. Wyszyński odnalazłby się w naszej rzeczywistości? Co powiedziałby o dzisiejszej sytuacji społecznej, politycznej i kościelnej? „Był człowiekiem Ewangelii, a Ewangelia jest niezmienna i każdy, kto nią żyje potrafi odnaleźć właściwy kierunek w każdym czasie i w każdych okolicznościach” – mówi w rozmowie z KAI bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
wtorek, 5 lutego 2019 r.

Dekrety (2.02.2019)

Abp Wojciech Polak zdecydował o rozszerzeniu formacji w PWSD w Gnieźnie o roczny okres propedeutyczny. Odpowiedzialnym za wprowadzenie nowego etapu formacji został rektor PWSD ks. dr. Przemysław Kwiatkowski, a delegatem Arcybiskupa Gnieźnieńskiego ds. organizacji ks. Marcin Kulczynski, sekretarz Prymasa Polski.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy