poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.

Aktualności

sobota, 15 grudnia 2018 r.

Gniezno, Strzelno i Ląd

Katedra gnieźnieńska, zespół dawnego klasztoru norbertanek w Strzelnie oraz pocysterski zespół klasztorny w Lądzie n. Wartą to obiekty sakralne z archidiecezji gnieźnieńskiej, które znalazły się wśród 100 Pomników Historii na stulecie niepodległości Polski.

więcej
piątek, 14 grudnia 2018 r.

Abp Muszyński o życiu i posłudze

"Im ktoś jest głębiej zakorzeniony w swojej historii i kulturze, tym bardziej otwarty będzie na dialog z innymi" - powiedział abp Henryk Muszyński podczas panelu zorganizowanego w Lublinie przez o. Tomasza Dostatniego OP i fundację „Ponad granicami”. 

więcej
czwartek, 13 grudnia 2018 r.

Archiwalia uratowane

Archiwum Archidiecezjalne zaprezentowało 10 grudnia kończący się projekt konserwatorski. Dzięki dofinansowaniu ze strony Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych poddano pełnej konserwacji 155 papierowych dokumentów lub ich fragmentów, pochodzących z okresu od końca wieku XIV do lat trzydziestych wieku XVI. 

więcej
środa, 12 grudnia 2018 r.

Święto małżeństw w Margoninie

W niedzielę 9 grudnia w parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie blisko 100 par małżeńskich odnowiło swoją ślubną przysięgę. Podobne uroczystości odbędą się w styczniu i w lutym w dziewięciu innych parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
środa, 12 grudnia 2018 r.

Katecheci w Adwencie

Zgodnie z wieloletnią tradycją nowy rok duszpasterski i liturgiczny katecheci archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczynają wspólnie. Było tak i tym razem. W pierwszą i drugą sobotę grudnia spotkali się kolejno w Inowrocławiu oraz Gnieźnie i Wągrowcu na Adwentowym Dniu Skupienia.

więcej
wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Prymas na szczycie klimatycznym

Abp Wojciech Polak wziął udział 10 grudnia w konferencji pt. “Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie towarzyszyło odbywającym się w Katowicach obradom 24. Sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Skupienie adwentowe dla szafarzy

W sobotę 22 grudnia w CEF w Gnieźnie odbędzie się w godzinach 10.00 -13.30 skupienie adwentowe Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej. Uczestnicy proszeni są o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy → TUTAJ

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy