piątek, 7 sierpnia 2020 r.

Aktualności

poniedziałek, 20 lipca 2020 r.

Skarbiec katedry już dostępny

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiło wirtualne zwiedzanie skarbca katedry gnieźnieńskiej. Od poniedziałku 20 lipca można zobaczyć z bliska jeden z największych zbiorów portretów trumiennych oraz trzecie co do wielkości i zarazem najstarsze zbiory sztuki złotniczej w Polsce.

więcej
niedziela, 19 lipca 2020 r.

Zmarł ks. Zbigniew Szyk

W nocy z 18 na 19 lipca zmarł ks. Zbigniew Szyk, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Słupcy. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbędą się 22 lipca w Poznaniu. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

 

więcej
piątek, 17 lipca 2020 r.

TRANSMISJA on-line

W sobotę 18 lipca transmitować będziemy Mszę św. pogrzebową ks. Ireneusza Pawlaka, kapłana archidiecezji gnieźnieńskiej, cenionego wykładowcę, muzyka kościelnego, dyrygenta i kompozytora związanego z KUL. Początek 13.00. Przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
czwartek, 16 lipca 2020 r.

Dekrety - dekanalni duszpasterze LSO

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował nowych dekanalnych duszpasterzy Liturgicznej Służy Ołtarza w niektórych dekanatach. 

więcej
środa, 15 lipca 2020 r.

Zmarł ks. prof. Ireneusz Pawlak

W środę 15 lipca zmarł ks. prof. Ireneusz Pawlak, urodzony we Wrześni kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, znany i ceniony wykładowca, muzyk kościelny, dyrygent i kompozytor. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 lipca we Wrześni.

 

więcej
środa, 15 lipca 2020 r.

Więcej niż tornister

W wakacje rusza już 12. edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W tym roku poza wyprawkami szkolnymi uczniowie zyskają dostęp do sprzętu komputerowego.

więcej

Polecamy