środa, 21 marca 2018 r.

Aktualności

niedziela, 18 marca 2018 r.

Misteria w archidiecezji

Jak co roku w wielu parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej wystawione zostaną w Niedzielę Palmową i wcześniej Misteria Męki Pańskiej. Zapraszamy m.in. do: Kruszwicy, Trzemeszna, Strzelna i Chodzieży, a także na Drogę Krzyżową do Gniezna i pasyjny koncert do Pobiedzisk.

więcej
niedziela, 18 marca 2018 r.

Prymas w Legnicy

„Seminarium duchowne nie jest jakimś wyizolowanym laboratorium wiary, ale wspólnotą wierzących” – mówił abp Wojciech Polak podczas obchodów 25-lecia WSD w Legnicy. Uroczystości odbyły się 17 marca z udziałem biskupów, duchownych i przedstawicieli seminariów z sąsiednich diecezji.

więcej
wtorek, 13 marca 2018 r.

We wrześniu XI Zjazd Gnieźnieński

„Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” – pod takim hasłem odbędzie się w Gnieźnie w dniach 21-23 września XI Zjazd Gnieźnieński. Trzydniowy kongres wpisze się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej
czwartek, 8 marca 2018 r.

EDK w archidiecezji

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co roku przybywa uczestników i tras. W tegoroczny Wielki Post zorganizowana zostanie także w archidiecezji gnieźnieńskiej. Wyruszy z Mogilna, Różannej, Zagórowa, Wrześni, Witkowa, Strzyżewa Kościelnego, Chodzieży i Wągrowcu. 

więcej
czwartek, 15 marca 2018 r.

Zmarła Janina Łykowska

W środę 14 marca zmarła śp. Janina Łykowska, mama ks. Jana Łykowskiego, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 17 marca o godzinie 11.00 na cmentarzu św. Piotra i Pawła w Gnieźnie. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej
wtorek, 13 marca 2018 r.

PWSD: dla chłopaków

Skończyłeś 15 lat? To zaproszenie jest dla Ciebie. W najbliższą sobotę 17 marca w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla chłopaków z archidiecezji gnieźnieńskiej. Początek o godzinie 9.30, zakończenie około godziny 16.00. Wciąż można się zgłosić.

więcej

Polecamy