sobota, 25 marca 2017 r.

Aktualności

wtorek, 21 marca 2017 r.

Koncert na jubileusz

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie zaśpiewali i zagrali dla arcybiskupów seniorów. Koncert był prezentem z okazji jubileuszy – 60. rocznicy kapłaństwa abp. Henryka Muszyńskiego i 55. rocznicy kapłaństwa abp. Józefa Kowalczyka. 

więcej
wtorek, 21 marca 2017 r.

LSO przy piłce

Tegoroczna edycja Mistrzostw LSO AG w Piłce Halowej, podobnie, jak w latach ubiegłych, rozgrywana była w trzech kategoriach wiekowych – ministrantów (szkoły podstawowe), lektorów młodszych (szkoły gimnazjalne) oraz lektorów starszych (szkoły ponadgimnazjalne). 

więcej
poniedziałek, 20 marca 2017 r.

Maturzyści na Jasnej Górze

„Nie musicie wciąż szukać, odkrywać, zadręczać się, że nie wszystko rozumiecie. Bóg ma najlepszą odpowiedź na moje i twoje życie. Trzeba tylko zaryzykować, zaufać i czasami jak św. Józef, zamilknąć” – mówił abp Wojciech Polak do maturzystów modlących się 20 marca na Jasnej Górze. 

więcej
poniedziałek, 20 marca 2017 r.

60-lecie kapłaństwa

„Bóg zawsze był większy od moich rachub, oczekiwań, nadziei, i wielokrotnie mnie w życiu zaskakiwał. Dziś robię z tego życia rachunek sumienia i z wdzięcznością wspominam każdy jego etap” – mówi w rozmowie z KAI abp senior Henryk Muszyński, który w tym roku świętuje 60. rocznicę święceń kapłańskich. 

więcej
poniedziałek, 20 marca 2017 r.

Rekolekcje doradców

Doradcy życia małżeńskiego i rodzinnego uczestniczyli w dniach 17-19 marca w dorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Zaproszono na nie także członków zespołów pastoralnych, prowadzących katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa. 

więcej
sobota, 18 marca 2017 r.

Prezentacja "Nauczania Prymasa"

W Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbyła się 18 marca prezentacja zbioru wywiadów prasowych, listów pasterskich i okolicznościowych abp. Józefa Kowalczyka z lat 2010-2014, gdy pełnił on posługę arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy