czwartek, 9 lipca 2020 r.

Aktualności

sobota, 4 lipca 2020 r.

Nabór do szkoły organistowskiej

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej ogłasza nabór na nowy rok nauki 2019/2020, który – jak ufamy – rozpocznie się we wrześniu. Po ukończeniu nauki absolwent otrzymuje dyplom uprawniający go do podjęcia zawodu organisty w całej Polsce. Zapraszamy. 

więcej
piątek, 3 lipca 2020 r.

CEF: dla rodziców, którzy stracili dziecko

Takich rekolekcji nie jest zbyt wiele. Przyjeżdżają na nie ludzie z całej Polski – tacy, których żałoba jest bardzo świeża i tacy, którzy żyją z nią dłużej i już nieco spokojniej. W dniach 31 lipca – 2 sierpnia rekolekcje dla rodziców, którzy utracili dziecko odbędą się po raz kolejny w CEF. 

więcej
środa, 1 lipca 2020 r.

Letnie prezentacje organowe

W pierwszą niedzielę lipca (5.07) rozpoczyna się w katedrze gnieźnieńskiej IV edycja Letnich Prezentacji Organowych. Jak zawsze wystąpią młodzi organiści – uczniowie i studenci szkół i akademii muzycznych w Poznaniu, Bydgoszczy, Ełku i Gnieźnie. Zapraszamy w kolejne wakacyjne niedziele o 14.15. Festiwal potrwa do końca sierpnia.

więcej
środa, 1 lipca 2020 r.

Nowa publikacja

Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna publikacja nt. dziejów lądzkiego klasztoru, pt. Ląd Pomnikiem Historii. Dawne opactwo cysterskie z XII w. z perspektywy dekady 2009-2019, autorstwa ks. Mariusza Chamarczuka. Środki uzyskane ze sprzedaży publikacji zasilą prowadzone prace konserwatorskie.

więcej
środa, 1 lipca 2020 r.

Dyżury misjonarza miłosierdzia

Przypominamy, że w katedrze gnieźnieńskiej wciąż dyżuruje misjonarz miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność jego posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej
niedziela, 28 czerwca 2020 r.

Wójcin: poświęcenie ołtarza

Abp Wojciech Polak poświęcił 28 czerwca nowy ołtarz w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wójcinie. „To właśnie tutaj, wokół ołtarza, my wszyscy, tak przecież różni, jesteśmy jedno. Ołtarz jest bowiem źródłem jedności Kościoła i braterskiej zgody” – mówił w homilii.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy