niedziela, 21 lipca 2019 r.

Aktualności

środa, 17 lipca 2019 r.

Zmarł Stanisław Sobczak

W środę 17 lipca zmarł po długiej chorobie śp. Stanisław Sobczak (l. 77), ojciec ks. Aleksandra Sobczaka, proboszcza parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 20 lipca o godzinie 12.00 w parafii pw. św. Marcina w Żninie. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

więcej
środa, 17 lipca 2019 r.

CEF zaprasza na rekolekcje

Wakacje to czas odpoczynku i odnowy naszych sił fizycznych, ale i okazja, by odnowić i pogłębić swoje życie duchowe. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach organizowanych w miesiącu sierpniu przez Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie dla wiernych naszej archidiecezji.

więcej
poniedziałek, 15 lipca 2019 r.

Zmarł ks. Grzegorz Lewandowski

Zmarł ks. Grzegorz Lewandowski (l.45), proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowę odbędą się 19 lipca o 12.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Inowrocławiu. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu. 

więcej
poniedziałek, 15 lipca 2019 r.

Trzeba szukać nowych dróg

Czy podczas pierwszych rozmów, które odbywa Ksiądz z kandydatami pojawia się temat trudności, jakie Kościół obecnie przeżywa? Mówią o tym? - Sam ich o to pytam. Pytam, czy są świadomi, na co się decydują. I co ciekawe od wielu z nich słyszę, że nie tylko są tego świadomi, ale tym bardziej chcą w to wszystko wejść, chcą być kapłanami. 

więcej
niedziela, 14 lipca 2019 r.

Zmarł Marian Krawczak

Zmarł Marian Krawczak (82 l.), ojciec ks. Waldemara Krawczaka (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek, 16 lipca, o godz. 12 w parafii św. Mikołaja w Szaradowie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

więcej
sobota, 13 lipca 2019 r.

Mogilno: ku czci św. Benedykta

W czwartek 11 lipca cały Kościół powszechny wspominał św. Benedykta, opata żyjącego na przełomie V i VI wieku, pierwszego patrona Europy, a od 2006 roku także patrona Mogilna. W mogileńskim klasztorze sprawowana była tego dnia Msza św., w czasie której miasto zawierzono świętemu z Nursji.

więcej

Polecamy